materiały prasowe

Eis wytypował największe hity w ciągu ostatnich 25 lat polskiego rapu. Na liście chociażby Quebonafide i Paluch


24 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Eis w swoich mediach społecznościowych podzielił się największymi hitami w polskim rapie, jakie ukazały się przez ostatnie ćwierć wieku. Na liście znaleźli się choćby Quebonafide oraz Paluch.

Eis typuje topkę 25-lecia

Autor kultowego Gdzie jest Eis? po reedycji albumu w 2020 ponownie zaczął być choć po części aktywny w rapowym środowisku. Eis pojawił się również w social mediach. Właśnie w tym medium raper podał swoją listę największych hitów ostatnich dwudziestu pięciu lat w historii polskiego rapu. Lista stworzona przez rapera zawiera… dwa utwory. Na pierwszym miejscu znalazł się oficjalny remix Benz-Dealera w wykonaniu Kinny’ego Zimmera oraz Quebonafide. Zestawienie zamyka Paluch z singlem Szaman.

Zobacz: Tak się pisze historię! Eis wraca z solowym numerem po 17 latach!

Oba z wytypowanych przez Eisa utworów mają za sobą interesujące historie. Utwór, który zasilił szczyt podium, powstał dzięki kryptowalutom. SBM Label wykupiło zwrotkę Quebonafide nagraną w 2017, dzięki czemu ogłoszenie Kinny’ego Zimmera w szeregach wytwórni okazało się również odsłonięciem kart, kto zakupił wspomniane nagranie za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Quebonafide feat. Kinny Zimmer – Benz-Dealer

Najstarszy (zarówno ostatni) utwór w notowaniu Eisa, czyli Szaman, z kolei budzi podziw pod względem liczb. Teledysk na YouTube obejrzano ponad sto pięć milionów razy, co stawia Szamana w pozycji jednego z najpopularniejszych teledysków w Polsce. Paluszak otrzymał również diamentową płytę od Związku Producentów Audio-Video w sierpniu zeszłego roku za ową piosenkę. Tego samego dnia ZPAV przyznał Paluchowi to samo wyróżnienie również za DYM oraz Balans ze Słoniem. Aby otrzymać w Polsce diamentową płytę, rodzimy artysta musi wykazać przychód wynoszący co najmniej pięćset tysięcy złotych lub udowodnić liczbę sprzedanych singli przekraczającą ćwierć miliona unitów.

Paluch – Szaman

Eis w swoich mediach społecznościowych podzielił się największymi hitami w polskim rapie, jakie ukazały się przez ostatnie ćwierć wieku. Na liście znaleźli się choćby Quebonafide oraz Paluch. Eis typuje topkę 25-lecia Autor kultowego Gdzie jest Eis? po reedycji albumu w 2020 ponownie zaczął być choć po części aktywny w rapowym środowisku. Eis pojawił się również […]

Kup bilety na koncerty Tede

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →