materiały prasowe

Znamy już wszystkich gości „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”


18 października 2021

Podziel się newsem:

Jacek Baliński razem z wydawnictwem No Dayz Off wyjawili już wszystkie nazwiska, które pojawią się w To nie jest hip-hop. Rozmowy IV. W książce pojawią się wywiady chociażby Avi, Gruby Mielzky i Abradab.

Ujawniono komplet gości kolejnej odsłony To nie jest hip-hop. Rozmowy

Na czwartą część cyklu To nie jest hip-hop. Rozmowy składa się piętnaście wywiadów. Przez ostatnie tygodnie sukcesywnie ujawniano kolejne nazwiska zaangażowane w TNJHH IV. W ciągu ostatnich czternastu dni Jacek Baliński razem z wydawnictwem No Dayz Off odsłonili ostatnie sześć ksywek. Wśród zaproszonych twórców znaleźli się m.in. Soulpete, DJ Decks i Słoń.

DJ Decks wystąpi w To nie jest hip-hop. Rozmowy IV

Po Avim przyszedł czas na DJ-a Decksa. Producent przez wiele lat związany z Rychem Peją wziął udział w czwartej odsłonie TNJHH, gdzie opowiedział Balińskiemu m.in. o czasach Na Legalu? oraz o swoim sportowym trybie życia. Rozmowa zajmie dwadzieścia dwie strony książki.

Zobacz: To nie jest hip-hop. Rozmowy IV z kolejną dawką gosci. Wśród nazwisk m.in. Mielzky i Abradab

[Po Na legalu?] na koncerty zapotrzebowanie było do tego stopnia, że zdarzyło się, że występowaliśmy jedenaście dni z rzędu. Wracaliśmy na przykład pociągiem ze Szczecina do Poznania, w skrytce na dworcu zostawiałem gramofony, jechałem na chwilę do domu, po czym znowu na dworzec, żeby kuszetką pojechać do Przemyśla. Raz nawet leciałem na koncert awionetką… Miałem wtedy w Poznaniu mecz rugby, a byłem bardzo związany ze swoją drużyną i nie chciałem tego meczu opuścić. […] powiedziałem organizatorowi, że mogę wystąpić dopiero po meczu. No i wysłali po mnie awionetkę.

Fragment wywiadu z Decksem.
to nie jest hip hop rozmowy iv jacek baliński dj decks fot jacek kuropatwa
fot. Jacek Kuropatwa

Rap i MMA. Juras w TNJHH IV

Jedenastym uczestnikiem To nie jest hip-hop. Rozmowy IV jest Juras, raper związany m.in. z grupą Pokój z Widokiem na Wojnę. Jest zawodowym fighterem, dziesięciokrotnym mistrzem Polski. W wywiadzie dla Balińskiego Juras ujawnia chociażby, skąd wzięło się zainteresowanie sportami walki.

Wywiad z artystą i sportowcem został przeprowadzony pod koniec lipca w Warszawie jako ostatni do tego tomu i trwał cztery i pół godziny, co przełożyło się na najdłuższy, aż 26-stronicowy materiał o objętości blisko 58 000 znaków. Podczas spotkania Juras opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jaki nietypowy sport trenował za młodu, kiedy zszedł z drogi, która prowadziła go do kryminału lub na cmentarz, dlaczego kariera sportowa jest alternatywnym życiem oraz czy za rogiem czekało na niego coś ważnego.

Zapowiada wydawnictwo.

Tymon nie wstydzi się Świntucha

Ogłoszenie Tymona jako jednego z uczestników To nie jest hip-hop. Rozmowy IV może zainteresować środowisko graczy. Były raper obecnie pełni rolę Lead Designera we wrocławskim studiu Techland, które pracuje nad sequelem gry Dying Light. Autor Oto ja opowiedział Balińskiemu także o wieloletniej pracy w redakcji CD-Action, perypetiach z wytwórnią RRX oraz początkach czasopisma Klan.

[…] nie żałuję tego, jak się potoczyło moje życie i bardzo rzadko wracam myślami do czasów rapowych. Może dwa razy do roku posłucham którejś z płyt – i tyle. Najwięcej radości oczywiście zawsze sprawia Świntuch. Nie wstydzę się go; jest to dla mnie po prostu coś śmiesznego z dawnych czasów. Gdy Techland zatrudnia nowe osoby, niektóre z nich kojarzą mnie i wiedzą, że nagrałem przed laty taką płytę, ale z niektórymi poznaję się na stopie czysto zawodowej i dopiero po kilku tygodniach ktoś im uzmysławia całą historię.

Fragment wywiadu z Tymonem.
to nie jest hip-hop rozmowy
fot. Jacek Kuropatwa

Słoń szczęśliwą trzynastką w czwartej części To nie jest hip-hop. Rozmowy

Założyciel Brain Dead Familii spotkał się z autorem książki w kwietniu tego roku. Spotkanie Słonia z Balińskim przeniosło się na dwadzieścia dwie strony tekstu o objętości niemal czterdziestu dziewięciu tysięcy znaków. Jednym z wątków rozmowy było, ile poznaniak zarobił na Chorych melodiach i na co wydał tę kwotę oraz jak zareagował na wzrost popularności WSRH.

Jak zdaliśmy sobie sprawę z tego, co się dzieje, to początkowo byliśmy bardzo niezadowoleni. Po czasie zrozumiałem jednak, że tak jest ze wszystkim. Dla przykładu: otwiera się nowy klub. Klub jest niszowy i przychodzi do niego sto osób, które są z towarzystwa […], po czym bywalcy klubu zaczynają mówić o nowym miejscu swoim znajomym, przekonując, że grają tam najlepsi DJ-e i w ogóle jest super; klub nie musi wydać choćby grosza na reklamę. Nagle się okazuje, że po dwóch miesiącach ze stu osób zrobiło się tysiąc, a po roku – trzy tysiące. To, co było alternatywne, staje się totalnym mainstreamem.

Opowiada Słoń.

Kiwka, fifka, rap do piwka – Soulpete przedostatnim gościem TNJHH IV

Rozmowa z producentem została przeprowadzona w Lublinie, gdzie Soulpete razem z Balińskim spędzili niemal pięć i pół godziny na dialogu. Członek Bonsoul, Almost Famous czy Rap Addix opowiedział dziennikarzowi m.in. o życiu z muzyki.

[Gdy wydawałem Soul Raw], nie wierzyłem, że będę miał jakkolwiek sensowne pieniądze z muzyki. Wszyscy dookoła sugerowali mi, żebym puknął się w łeb i zajął normalną robotą. Do Lepiej nie pytać nikt za bardzo nie wierzył, że mi się uda. Sam nie wiedziałem, co mam robić, w jakim iść kierunku. Znalazłem się wtedy w dosyć ciężkim, ciemnym miejscu. Wcześniej byłem lekkoduchem. Szczęśliwie jednak wszystko się ułożyło i od 2015 roku żyję już bez stresu. Dwa lata później założyłem działalność i tak sobie działam z SoRaw Records.

Mówi Soulpete.
to nie jest hip-hop rozmowy soulpete
fot. Jacek Kuropatwa

Pih ostatnim gościem TNJHH IV

Ostatnim elementem składowym To nie jest hip-hop. Rozmowy IV jest Pih. Wywiad z raperem z Białegostoku trwał ponad pięć i pół godziny i przełożył się na ponad pięćdziesiąt trzy tysiące znaków. Pih opowiedział m.in. o genezie utworu Na dachu bloku, dlaczego w pewnym momencie był bliski poddania się egzorcyzmom i o nowatorstwie na Kwiatach zła.

Pih […] podszedł do rozmowy bardzo na serio, dopytując po pierwszym spotkaniu – tak, było jeszcze drugie, tym razem w Białymstoku – czy jestem zadowolony. Byłem. Ja dopytałem z kolei, czy nie chowa urazy za to, jaki tytuł nosi ta książka. Nie chował. „Może ten wywiad okaże się formą terapii. Jeśli nie powiem tu czegoś, możliwe, że nie przejdę dalej, żeby móc kiedyś zgłębić dany temat do końca” – rzekł pod koniec łącznie blisko sześciogodzinnej rozmowy.

Fragment wstępu do wywiadu.
pih to nie jest hip hop rozmowy fot jacek kuropatwa
fot. Jacek Kuropatwa

To nie jest hip-hop. Rozmowy IV wkrótce dostępne

Książka zadebiutuje na półkach sklepowych 29 października. Czwarta odsłona serii To nie jest hip-hop. Rozmowy cały czas dostępna jest w przedsprzedaży na oficjalnej stronie wydawnictwa No Dayz Off, również w pakietach z poprzednimi częściami serii. To nie jest hip-hop. Rozmowy IV to pierwsza część, w której wyłącznym autorem jest Jacek Baliński. Wcześniej TNJHH współtworzył razem z Balińskim Bartek Strowski.

Jacek Baliński razem z wydawnictwem No Dayz Off wyjawili już wszystkie nazwiska, które pojawią się w To nie jest hip-hop. Rozmowy IV. W książce pojawią się wywiady chociażby Avi, Gruby Mielzky i Abradab. Ujawniono komplet gości kolejnej odsłony To nie jest hip-hop. Rozmowy Na czwartą część cyklu To nie jest hip-hop. Rozmowy składa się piętnaście […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →