materiały prasowe

Premiera “Dying Light 2” ponownie przesunięta


15 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wrocławskie studio Techland poinformowało wczoraj o przesunięciu premiery drugiej części swojej flagowej produkcji. Dying Light 2 Stay Human pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku.

Dying Light 2 dopiero w przyszłym roku

Techland poinformował za pośrednictwem Twittera, że następca gry z 2015 roku pojawi się dopiero 4 lutego 2022 roku. Do tej pory planowana strategia zakładała ukazanie się gry na rynku 7 grudnia tego roku. Tytuł zadebiutuje na PC, PS4/PS5, X Box One oraz Xbox Series X/S. Do tej pory nie są znane wymagania sprzętowe dla użytkowników komputerów.

Powodem przesunięcia ma być chęć dopracowania produktu i zapewnienia graczom jak najlepszej jakości rozrywki. Deweloperzy zapowiedzieli również, że w październiku prasa oraz twórcy internetowi otrzymają dostęp do aktualnej wersji Dying Light 2 Stay Human.

Jak głosi tekst podpisany przez Pawła Marchewkę, CEO Techlandu, najnowsza gra studia przechodzi fazę testów. Według tej informacji zawartość gry została skompletowana, a obecnie trwają ostatnie poprawki.

Dying Light 2 Stay Human – Official Gameplay Trailer

Techland jak CD Projekt RED?

Podobnie jak warszawscy deweloperzy ze studia CD Projekt RED, wrocławski Techland specjalizuje się w tytułach AAA, tzw. Triple-A. Są to gry komputerowe o najwyższych budżetach, wobec których oczekiwania są największe, zarówno pod kątem jakości, jak i sprzedaży.

Podczas gdy CD Projekt RED rozwijał wiedźmińską markę, wrocławskie przedsiębiorstwo pracowalo nad różnymi tytułami. Wśród dorobku Techlandu znajduje się seria Call of Juarez, Dead Island czy rozwijana właśnie marka Dying Light.

Zobacz: Wiedźmin wraca do Łodzi

Oczekiwania graczy wobec Dying Light 2 Stay Human są równie duże, jak nie większe, co wobec Cyberpunk 2077 od CDPR. Autorzy Cyberpunka również wielokrotnie przekładali premierę gry, by ostatecznie wydać produkt, który nie spełnił technicznych wymagań graczy. Mimo to, na wieść o przesunięciu kolejnego polskiego tytułu AAA, miłośnicy cyfrowej rozrywki nie zareagowali pozytywnie.

materiały prasowe

Wrocławskie studio Techland poinformowało wczoraj o przesunięciu premiery drugiej części swojej flagowej produkcji. Dying Light 2 Stay Human pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →