Netflix

Wiedźmin: Zmora Wilka” – Netflix zaprezentował zwiastun filmu


10 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych sierpniowych premier od Netflixa, ukaże się już pod koniec miesiąca. W sieci właśnie ukazał się zwiastun filmu anime, który opowie o losach Vesemira – mentora oraz przyjaciela Geralta.

Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli eksploatacja obiecującego uniwersum

Są produkcje, które po pierwszym boomie popularności okazują się prawdziwymi żyłami złota. Wiadomo, że każdy spin-off, prequel, sequel, czy opowieść na kanwie materiału takiego, jak Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni, Harry Potter, czy Gra o Tron okaże się hitem. Jeśli nie popkulturowym tak, jak treści źródłowe, to przynajmniej sprzedażowym. I nie ma w tym nic dziwnego. To zupełnie naturalne, że fani chcą więcej i często, nawet pomimo złych przeczuć, skuszą się na kolejny seans, kolejną książkę, kolejny komiks czy kolejną grę.

Wiedźmin też dorobił się całkiem niezłej spuścizny – książki Andrzeja Sapkowskiego zostały przetłumaczone na prawie dwadzieścia języków, gra od CD Projekt Red spopularyzowała wizerunek Geralta i niejako wypromowała czytelnictwo, natomiast serial Netflixa z 2019 roku wywołał drugą falę ogólnoświatowego szaleństwa na punkcie Białego Wilka.

Doprowadziło to do spodziewanego finału: filmowe uniwersum się rozrasta, a nieopowiedziane historie ze świata Geralta i Ciri doczekają się ekranizacji. Już 23 sierpnia na platformę Netflix trafi anime pod tytułem Wiedźmin: Zmora Wilka.

Przeczytaj: Netflix: co nowego w sierpniu 2021

Wiedźmin Zmora Wilka Netflix zwiastun
“Wiedźmin: Zmora Wilka” – oficjalny plakat

Vesemir na szlaku – wiedźmin ze Szkoły Wilka

Produkcja Netflixa przedstawi historię Vesemira – opiekuna i przyjaciela Geralta z Rivii. Film opowie o jego przeszłości oraz o początkach wiedźmińskiego życia. Poruszy również wątek, który nieustannie przewija się przez całą sagę Andrzeja Sapkowskiego – stygmatyzacji zabójców potworów oraz wykluczenie ich ze społeczeństwa. Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo, zaś współproducentami są Lauren Schmidt Hissrich showrunnerka serialu Netflixa oraz Kwang Il Han ze Studia Mir.

Wiedźmin: Zmora Wilka to pierwszy spin-off z uniwersum Białego Wilka. W planach są kolejne – w tym prequel zatytułowanyThe Witcher: Blood Origin.

Wiedźmin: Zmora Wilka | Oficjalny zwiastun | Netflix

Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych sierpniowych premier od Netflixa, ukaże się już pod koniec miesiąca. W sieci właśnie ukazał się zwiastun filmu anime, który opowie o losach Vesemira – mentora oraz przyjaciela Geralta. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →