Rockowe granie od FONOBO Pitcher. Poznajcie skład Under The Shower!

Podziel się newsem:

Projekt FONOBO Pitcher nie zwalnia tempa i przedstawia nam kolejnych genialnych debiutantów. Tym razem czas na solidną dawkę rockowej energii. Poznajcie zespół Under The Shower i ich świeżutki singiel Tęskno!

Under The Shower dołączają do FONOBO Pitcher

Under The Shower tworzy grupa wrocławskich przyjaciół: Oskar Madej, Patryk Tustanowski, Michał Emanowicz oraz Marcin Kurjan, którzy reprezentują nowe pokolenie rock’n’rollowego grania. Zespół w ramach akcji FONOBO Pitcher, sygnowanej logiem wytwórni FONOBO Label, zadebiutował singlem Tęskno.

Under The Shower Tęskno FONOBO Pitcher
Under The Shower w FONOBO Pitcher

Poznajcie Under The Shower i ich debitancki singiel Tęskno

Tęskno to propozycja dla prawdziwych fanów gitar. Ich surowe brzmienie podkreślone mocnym uderzeniem perkusji buduje idealne tło dla opowiadanej historii o skomplikowanej relacji miłosnej, która się zakończyła. Pozostał po niej jednak smutek, pustka, poczucie braku i ogromna tęsknota, którą przywołują nawet najbardziej prozaiczne wspomnienia.

Under The Shower – wywiad

Tęskno to nowy początek dla składu Under The Shower. W naszej rozmowie zespół podzielił się wspomnieniami swojej muzycznej przeszłości i planami na najbliższą przyszłość. Muzycy zdradzają również, za czym im samym jest najbardziej tęskno.

Weronika Szymańska: Muzyka to było coś, co zawsze chcieliście robić? Co było bodźcem, który sprawił, że postanowiliście zacząć grać razem?

Under The Shower: Każdy z nas ma trochę inne motywacje i historie. Basista próbował swoich sił w piłce nożnej, wokalista w e-sporcie, koniec końców najbardziej poświęcamy się muzyce. W pewnym momencie zrozumieliśmy, że z tego hobbystycznego grania może wyniknąć coś ciekawego i profesjonalnego. Możliwe, że tym bodźcem do grania razem na poważnie, była nasza pierwsza kompozycja, którą nazwaliśmy humorystycznie viralem, bo była bardzo chwytliwa.

Under The Shower to bardziej hobby czy plan na życie?

Under The Shower: Myślimy, że i hobby, i plan na życie. Nawet jeśli nie będziemy drugim Lady Pank, to nie widzimy powodów, dla których mielibyśmy przestać grać. Po prostu kochamy to robić.

Skąd u Was inspiracja rockowym brzmieniem? Mówi się, że ten gatunek już wymiera.

Under The Shower: Fascynująca jest jego uniwersalność. W przeciwieństwie do niektórych gatunków, jak np. blues czy trap, gdzie teksty są raczej monotematyczne, w rocku zespoły śpiewają właściwie o wszystkim. Oczywiście inspirujące są na przykład okresy festiwalu w Jarocinie, gdzie rock był buntowniczym głosem ludu przeciwko komunie, czy teksty Jimiego Hendrixa przeciw rasizmowi i wojnie. Poza wyższymi celami, rock zapewnia po prostu unikalną energię i rozrywkę na koncertach. Każdy z nas uwielbia tańczyć pogo pod sceną. Chcielibyśmy naszymi piosenkami przekazać coś więcej niż personalne doświadczenia, przynajmniej w niektórych piosenkach. Skromnie powiem, że na co dzień raczej nie wgłębiamy się w to tak bardzo i gramy rocka, bo po prostu jest energicznym gatunkiem, który przypadł nam do gustu. Plus każdy z nas, nawet perkusista, gra na gitarze elektrycznej, a to jest instrument perfekcyjny do rocka.

Under The Shower Tęskno FONOBO Pitcher
Under The Shower

Tęskno to efekt wielu lat konsekwentnej pracy. Co się zatem działo u Was bezpośrednio przed premierą singla?

Under The Shower: Przede wszystkim graliśmy, polepszaliśmy warsztat oraz zaczęliśmy pracę nad nowymi kawałkami, które będziemy chcieli niedługo nagrać. Nie ma potrzeby robić przerwy. Wypuszczenie singla tylko nas bardziej nakręciło do dalszej pracy.

A za czym Wam ostatnio najbardziej tęskno?

Under The Shower: Tęsknimy za chodzeniem bez maseczek, za brakiem strachu przed zarażeniem bliskich wirusem, za koncertami, zarówno na scenie, jak i pod sceną. Brakuje nam stacjonarnych uczelni, imprez oraz spontanicznych wypadów na Wyspę Słodową we Wrocławiu.

Mówicie, że po premierze Tęskno chcielibyście wypłynąć na szerokie wody. W takim razie, jakie macie cele na najbliższy czas?

Under The Shower: W najbliższym czasie będziemy chcieli wypuścić kolejne single, być może w postaci EPki i nagrać do nich teledyski, bo tym też się zajmujemy. Staramy się nie spieszyć, chcemy wszystko dopieścić do ostatniej nuty. Najbliższymi wydarzeniami na horyzoncie są oczywiście koncerty, których wielu osobom zdecydowanie brakuje.

Under The Shower Tęskno FONOBO Pitcher
Under The Shower

FONOBO Pitcher – poznaj innych artystów projektu:

Projekt FONOBO Pitcher nie zwalnia tempa i przedstawia nam kolejnych genialnych debiutantów. Tym razem czas na solidną dawkę rockowej energii. Poznajcie zespół Under The Shower i ich świeżutki singiel Tęskno! Under The Shower dołączają do FONOBO Pitcher Under The Shower tworzy grupa wrocławskich przyjaciół: Oskar Madej, Patryk Tustanowski, Michał Emanowicz oraz Marcin Kurjan, którzy reprezentują […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →