Nietypowe urodziny. Sweeper debiutują w FONOBO Pitcher – wywiad

Podziel się newsem:

Sweeper to kolejne twarze i głosy w projekcie FONOBO Pitcher. Muzycy opowiedzieli nam o swoim debiutanckim singlu A child’s birthday waltz.

Sweeper – nowi artyści w projekcie FONOBO Pitcher

Sweeper to paczka przyjaciół, którą tworzą Maria Gojło na wokalu i perkusji, Hugo Tarres na wokalu i gitarze oraz Lucjan Szczęsny na basie. Zespół założyli dla czystej frajdy, bo kręci ich eksperymentowanie i to, co z tych eksperymentów wytworzą.

Do FONOBO Label zgłosili się na zasadzie „a nóż się uda!”. I udało się, bo właśnie zasilili szeregi projektu FONOBO Pitcher, skierowanego do młodych twórców.

Sweeper debiutują z singlem A child’s birthday waltz

Posłuchajcie intrygującego debiutu Sweeper w postaci singla A child’s birthday waltz i sprawdźcie, co o kulisach jego powstawania opowiedzieli nam sami autorzy!


Sweeper – wywiad

Weronika Szymańska: Sweeper to w tłumaczeniu z angielskiego zamiatarka. Zamierzacie pozamiatać na polskiej scenie?

Sweeper: Dążymy do tego, żeby przekazać słuchaczom nasz vibe. Sweeper to była właściwie nazwa robocza, ale ostatecznie do nas przylgnęła i stała się po prostu naszą etykietą.

A child’s birthday waltz to Wasz muzyczny debiut. Jak się z tym czujecie? Uważacie, że to Wasz moment?

Sweeper: Kiedy po raz pierwszy udało nam się skleić tę piosenkę, uznaliśmy, że to właśnie ona będzie idealna na nasz debiut. Początkowa wersja utworu brzmiała dosyć jednostajnie, ale z czasem wyewoluowała. Ostateczna wersja powstała w dniu jej nagrania. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co nam przyniesie i mamy nadzieję, że zrobi wrażenie na naszych słuchaczach.

Sweeper Fonobo Pitcher singiel A child's birthday waltz
Sweeper – A child’s birthday waltz, okładka singla

Brzmienie Waszego najnowszego singla ma sporo retro naleciałości. To wynik Waszych inspiracji, charakterów, czy może czegoś innego?

Sweeper: To jest na pewno przede wszystkim wynik gustu muzycznego, który złapaliśmy od naszych rodziców. Podobnej muzyki słuchali w swojej młodości i zapoznali nas z nią.

A child’s birthday waltz to niezwykle intrygujący tytuł. O czym opowiada ten utwór?

Sweeper: Singiel opowiada o urodzinach małej dziewczynki – dosyć nietypowych, bo właśnie tego dnia wychodzą na jaw domowe kłótnie, które zaburzają urodzinowy nastrój. Dlatego piosenka ma ponury i tajemniczy klimat.

Czemu zdecydowaliście się dołączyć do projektu FONOBO Pitcher?

Sweeper: Wysłaliśmy singiel do FONOBO Label, żeby zobaczyć, czy im się spodoba. Byli bardzo otwarci, zaproponowali nam właśnie ten projekt i tak zaczęła się nasza współpraca.

Sweeper Fonobo Pitcher singiel A child's birthday waltz
Sweeper

Maria, grasz na perkusji i jednocześnie śpiewasz. To dość nietypowe i rzadko spotykane połączenie. Skąd miłość do bębnów? Nie marzyłaś o tym, aby stać w pierwszej linii na scenie jako frontmanka zespołu?

Sweeper: Jak byłam mała, to moim marzeniem było zostanie piosenkarką. Później to marzenie gdzieś odleciało i przestałam śpiewać, nawet nie lubiłam tego i bałam się. Chodziłam przez parę lat do szkoły muzycznej i miłość do instrumentów perkusyjnych zawdzięczam swojej nauczycielce. Do zespołu dołączyłam jako perkusistka, ale w końcu udało mi się przełamać i zaśpiewać przy chłopakach. To nie było aż takie trudne, bo to nie są obcy ludzie, tylko przyjaciele. No i tak zaczęłam robić jakieś chórki w naszych piosenkach. Potem jednak uznaliśmy, że dodanie mojego śpiewu do niektórych utworów może być ciekawe. Nie zależy mi na tym, żeby stać na froncie i śpiewać, dobrze czuję się gdzieś z tyłu, schowana za bębnami i chłopakami z gitarami.  Poza tym, dzięki temu, że połączenie wokalu i perkusji jest takie niespotykane, to przyciąga uwagę, prawda?

Jakie są dalsze plany Sweeper po premierze debiutanckiego singla A child’s birthday waltz?

Sweeper: Niedługo zaczniemy robić nasze własne studio, dzięki czemu będziemy mogli spędzić więcej czasu na nagrywkach i produkcji. Póki co, nasza perkusistka przygotowuje się do matury, ale potem planujemy ruszyć z pracą nad kolejnymi utworami, a może nawet albumem.

Sweeper Fonobo Pitcher singiel A child's birthday waltz
Sweeper

FONOBO Pitcher – poznaj innych artystów projektu:

Sweeper to kolejne twarze i głosy w projekcie FONOBO Pitcher. Muzycy opowiedzieli nam o swoim debiutanckim singlu A child’s birthday waltz. Sweeper – nowi artyści w projekcie FONOBO Pitcher Sweeper to paczka przyjaciół, którą tworzą Maria Gojło na wokalu i perkusji, Hugo Tarres na wokalu i gitarze oraz Lucjan Szczęsny na basie. Zespół założyli dla […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →