Czarująca Antonina. Nowa twarz FONOBO Pitcher – wywiad


31 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Antonina to kolejna artystka, która dołączyła do projektu FONOBO Pitcher. Posłuchajcie jej singla Czar i przeczytajcie wywiad o pracy nad nim.

Antonina dołącza do projektu FONOBO Pitcher

Cześć, jestem Antonina. Lubię dobrze zjeść i piję dużo wody. Śpię co najmniej siedem godzin dziennie. No chyba, że naprawdę nie ma na to szans. Pracuję nad tym, żeby być wdzięczną za to, co mnie spotyka. Nie mam jeszcze spektakularnej drogi muzycznej, ale mam za to swoją opowieść. Zresztą sami sprawdźcie

W taki sposób Antonina, nowy głos projektu FONOBO Pitcher, przedstawia się słuchaczom. Jednak oczywiście nic nie jest w stanie tak przedstawić artysty, jak jego własna twórczość. Posłuchajcie zatem debiutanckiego singla AntoninyCzar!

Posłuchaj debiutanckiego singla Antoniny – Czar

W rozmowie z nami, Antonina opowiedziała nieco o kulisach pracy nad singlem Czar i towarzyszącym mu teledyskiem. Zapytaliśmy ją również o muzyczną przeszłość i plany na przyszłość. Zapraszamy!


Antonina – wywiad

Weronika Szymańska: Antonina, jesteś nową postacią na rynku muzycznym, więc powiedz na początek skąd jesteś i jak wyglądała Twoja droga do tego singlowego debiutu.

Antonina: Pochodzę ze Zgorzelca. Mieszkam i studiuję we Wrocławiu. Półtora roku temu stwierdziłam, że chcę umieć zrobić utwór od A do Z sama, więc poszłam na kurs produkcji muzyki.

Piszesz, że nie masz jeszcze spektakularnej drogi muzycznej, ale masz za to swoją opowieść. O czym chcesz opowiedzieć słuchaczom?

Antonina: Zdecydowanie wolę o tym śpiewać niż mówić. Krok po kroku będę uchylać rąbków tej historii, ale rzeczy, które są dla mnie najbardziej istotne, są jednocześnie najbardziej osobiste i muszę się jeszcze zastanowić jak to ugryźć.

Antonina wywiad

Antonina o współpracy z FONOBO Label

Jesteś kolejną artystką w szeregach projektu FONOBO Pitcher. Czemu zdecydowałaś się do niego dołączyć i jak to wyglądało?

Antonina: Od dłuższego czasu myślałam nad wysłaniem moich utworów do wytwórni, ale paraliżował mnie irracjonalny strach. Szukałyśmy nawet z przyjaciółką wytwórni, do których mogłabym się odezwać, ale nie zrobiłam tego. W tym samym tygodniu, w którym skomponowaliśmy Czar, poczułam się gotowa. Nazbierałam trochę utworów, sformułowałam maila i jak przyszło do tego, żeby wpisać adresata, to wspominając research, który robiłyśmy z przyjaciółką, do głowy jako pierwsze przyszło mi FONOBO Label. Mail poszedł. Poczułam się zadowolona, że zrobiłam pierwszy krok i stwierdziłam, że kiedy indziej napiszę więcej maili do innych wytwórni. Więcej maili nie napisałam, bo po dwóch dniach dostałam odpowiedź od FONOBO Label. To był piękny dzień.

Antonina wywiad

Antonina o pracy nad singlem Czar

Twój debiutancki singiel Czar to przebojowy, ale też zadziorny kawałek. Opowiedz jak wyglądała praca nad nim.

Antonina: Czar powstał na pierwszym spotkaniu z Jakubem Dukowiczem. Powiedziałam Kubie, że chciałabym zrobić numer z „biegnącą” perkusją i wklikałam do Abletona taką, o jaką mi chodziło.  Pomuzykowaliśmy trochę do tego rytmu i wypluliśmy właśnie Czar. Później Jeremiasz Hendzel go porządnie dopieścił i efektem jest to, co możecie usłyszeć.

Towarzyszy mu intrygujący, pełen mrocznego klimatu teledysk, który, zdaje się, był sporą produkcją. Jak wyglądała praca nad nim i jak odnalazłaś się na planie, bo podejrzewam, że tutaj też debiutowałaś.

Antonina: Teledysk jest owocem współpracy ze starymi i nowymi znajomymi, głównie z mojego rodzinnego miasta Zgorzelca. Jestem ogromnie wdzięczna, że tyle zdolnych osób zaangażowało się w tę produkcję. Dzięki energii, którą na plan wnosiły poszczególne osoby, czułam się świetnie i już nie mogę się doczekać następnego razu.

Antonina – inspiracje i plany na przyszłość

Przesłuchałam też kilka innych Twoich utworów, które znalazłam w sieci, i zaintrygowało mnie to dość niecodzienne na polskim rynku brzmienie. Z czego ono wynika i czym się inspirujesz w swojej twórczości?

Antonina: Miło mi, że do nich dotarłaś. Uczę się produkować, śpiewać no i też uczę się siebie. Myślę, że moje utwory są wypadkową tego ciągłego uczenia się, no i też oczywiście różnej muzyki, której słucham.

Jakie są dalsze muzyczne plany Antoniny? Możemy spodziewać się kolejnych nowości w niedalekiej przyszłości?

Antonina: Antonina nie próżnuje. :D Jestem w gorącej wodzie kąpana, więc chciałabym już wszystko powiedzieć, ale muszę z tym jeszcze poczekać. Póki co mogę zdradzić, że na dniach wrzucę na mój profil na Instagramie cover, który nagraliśmy z Kubą.


FONOBO Pitcher – przeczytaj również wywiady z:

Antonina to kolejna artystka, która dołączyła do projektu FONOBO Pitcher. Posłuchajcie jej singla Czar i przeczytajcie wywiad o pracy nad nim. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →