fot. Maciej Chomik

Kaśka Sochacka dołącza do projektu Albo Inaczej. Artystka wzięła na warsztat utwór Łony i Webbera„Ostatnia prosta”


30 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Projekt Albo Inaczej powraca! Tym razem na warsztat trafił utwór Łony i Webbera – Ostatnia prosta. Jego reinterpretacji dokonali Kaśka Sochacka i Olek Świerkot.

Kaśka Sochacka dołącza do Albo Inaczej

Jesień nie mogła zacząć się lepiej. Kaśka Sochacka jest kolejną artystką, która dołączyła do projektu Albo Inaczej. Razem z Olkiem Świerkotem wzięła na warsztat utwór Łony i WebberaOstatnia prosta. Kawałek pochodzi z płyty nowOsiecka+, na której znalazły się piosenki oparte i inspirowane tekstami Agnieszki Osieckiej. Ostatnia prosta była autorską interpretacją wiersza Na zakręcie. Co o samym pomyśle mówi Kaśka Sochacka?

Rok temu, razem z Olkiem kończyliśmy materiał na płytę Ministory. Siedzieliśmy na tarasie w Jazzboy, kiedy do Olka zadzwonił Witek Michalak i zaproponował mu zrobienie piosenki w ramach projektu Albo Inaczej. Uwielbiam z Olkiem pracować, wiec od razu wypaliłam: „Zróbmy to razem”. Trochę się w ten projekt spontanicznie wprosiłam, z czego dziś bardzo się cieszę. Zaczęliśmy przeszukiwać piosenki, płyty, różne składanki i nagle trafiłam na utwór Łony i Webbera Ostatnia prosta. Skądś kojarzyłam ten tekst i dopiero później uzmysłowiłam sobie, że podobny wiersz napisała kiedyś Agnieszka Osiecka. Okazało się, że właśnie ten wiersz Osieckiej był inspiracją dla Łony w napisaniu tego numeru. To numer, nad którym pracowaliśmy z przerwami od jesieni. Historia zatacza koło i kolejnej jesieni możecie posłuchać tego numeru Wy.

Albo Inaczej – Kaśka Sochacka – Ostatnia prosta

Hip-hop podany w inny sposób

Albo Inaczej to projekt wytwórni Alkopoligamia, w ramach którego artyści reinterpretują polskie kawałki hip-hopowe. Pierwsza płyta ukazała się w 2015 roku, a udział wzięły w niej legendy krajowej estrady. I tak Krystyna Prońko zaśpiewała między innymi Oszustów grupy Flexxip, Zbigniew Wodecki wziął na warsztat utwór Jest jedna rzecz z repertuaru Pei, a w reinterpretacji Normalnie o tej porze Kalibra 44 mogliśmy usłyszeć Wojciecha Gąssowskiego. Druga płyta ujrzała światło dzienne w 2018 roku. Znaleźli się na niej przedstawiciele szeroko rozumianej alternatywy i popu: Mrozu zaśpiewał Gdyby miało nie być jutra Pezeta, Justyna Święs Czerwoną sukienkę Fisza, Natalia Nykiel Mogę wszystko z repertuaru WWO czy Igo, który zachwycił swoją wersją Mówią mi Grammatika. W międzyczasie pojawiła się jeszcze EP-ka Lech Music – festiwale inaczej, gdzie usłyszeliśmy między innymi Beatę Kozidrak i Kwiat Jabłoni. Czy Kaśka Sochacka zapoczątkowała trzecią edycję Albo Inaczej? Tego na razie nie wiadomo.

Projekt Albo Inaczej powraca! Tym razem na warsztat trafił utwór Łony i Webbera – Ostatnia prosta. Jego reinterpretacji dokonali Kaśka Sochacka i Olek Świerkot. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →