fot. materiały prasowe

Obywatele Republiki, czyli wyjątkowy koncert z utworami legendarnego zespołu


29 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Na wyjątkowym koncercie Obywatele Republiki zostanie zagrany repertuar legendarnego polskiego zespołu. Na scenie pojawią się między innymi Piotr Rogucki i Błażej Król.

Nowi Obywatele Republiki

Obywatele Republiki to wyjątkowe wydarzenie, na którym będziemy mogli usłyszeć repertuar zespołu Republika. Nie będzie to zwykły koncert, gdyż na scenie pojawią się przede wszystkim członkowie legendarnej formacji: gitarzysta Zbigniew Krzywański oraz basista Leszek Biolik. Koncert zagra także trio Czarno-Białe Ślady, które tworzą Krzywański, Jacek Bończyk i Jakub Nowak. Pozostaje jeszcze jedna, prawdopodobnie najważniejsza kwestia. Kto zaśpiewa podczas koncertu Obywatele Republiki? Tego zadania podejmie się czworo artystów: Renata Przemyk, Kaśka Sochacka, Piotr Rogucki i Błażej Król. Za akompaniament zadbają muzycy zespołu Elements.

Piosenki, które usłyszycie podczas tego koncertu, nie są zwyczajne. Są ponadczasowymi perełkami pokazującymi kunszt twórczy Grzegorza Ciechowskiego oraz Zbigniewa Krzywańskiego, Sławomira Ciesielskiego, Leszka Biolika i Pawła Kuczyńskiego. To niezwykłe opowieści o życiu, miłości, przemijaniu, radościach i smutkach dnia codziennego, ukazującymi również relacje wewnętrzne twórcy i walkę z samym sobą. To także wyjątkowo trafny obraz rzeczywistości, w której powstawały, a jednocześnie zadziwiająca celna diagnoza czasów współczesnych.

– czytamy w zapowiedzi.

Republika – Odchodząc

Obywatele Republiki przyjadą do Poznania

Koncert Obywatele Republiki ma duży wymiar symboliczny, gdyż odbędzie się on w Poznaniu, gdzie Republika ostatni raz wystąpiła publicznie. Miało to miejsce kilka tygodni przed nagłą śmiercią Grzegorza Ciechowskiego.

Ciechowski, jak mało kto w polskiej muzyce, zdawał sobie sprawę z wartości rocka jako dziedziny sztuki. Przeszedł długą drogę od ascezy i minimalizmu z legendarnego debiutu płytowego Nowe sytuacje, poprzez socrealistyczną metamorfozę i różnorodność płyty Tak, tak!, aż po nowoczesny i eklektyczny album Masakra. Każdy z etapów jego twórczości (w tym ten realizowany jako Obywatel G.C.) na trwale wpisał się w naszą kulturę. Większość z nich zostanie zaprezentowana podczas poznańskiego wieczoru

– głosi zapowiedź.

Wydarzenie odbędzie się 15 października w Sali Ziemi.

Na wyjątkowym koncercie Obywatele Republiki zostanie zagrany repertuar legendarnego polskiego zespołu. Na scenie pojawią się między innymi Piotr Rogucki i Błażej Król. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →