Kasia Lins laureatką wyjątkowej Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego


16 grudnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Kasia Lins w toruńskim Dworze Artusa właśnie odebrała tegoroczne wyróżnienie Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego.

Grudzień – czas wspomnień Grzegorza Ciechowskiego

Grudzień to czas, w którym wyjątkowo często i intensywnie myślimy o Grzegorzu Ciechowskim – nieodżałowanej legendzie polskiej muzyki rockowej, która odeszła zdecydowanie za szybko, właśnie na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia.

19. edycja Nagrody Artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego

W tym roku mija 19 lat od kiedy Grzegorza brakuje na scenie. To również 19. edycja wyjątkowej toruńskiej Nagrody Artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego, doceniającej młodych, polskich muzyków. Wyjątkowej, bowiem to właśnie z Toruniem Obywatel G.C i jego Republika byli przez lata mocno związani.

Mural Grzegorz Ciechowski
Mural upamiętniający Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu

Jury w składzie Agnieszka Szydłowska, Mela Koteluk, Bruno Ciechowski, Piotr Rogucki, Rafał Bryndal, Mirosław Pęczak oraz Mariusz Składanowski zdecydowali, że laureatką tegoroczną laureatką nagrody powinna zostać kobieta – nie tylko ze względu na wyjątkowość tego roku i to, co obserwujemy na ulicach, ale przede wszystkim dlatego, że obiektywnie ten rok w muzyce należał do kobiet.

Kasia Lins laureatką tegorocznej Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego

W trakcie obrad szczególną uwagę poświęcono Kasi Lins oraz sanah, ale to właśnie autorka albumu Moja Wina została ostatecznie wyróżniona Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego, co jury uzasadnia następująco:

Nagroda dla Kasi Lins zostaje przyznana za płytę Moja Wina będącą dowodem niezwykle spójnej i dojrzałej wizji artystycznej. To opowieść tkana nieoczywistymi metaforami, literackimi aluzjami, wyrazistymi, filmowymi wręcz obrazami, umiejętnie balansująca pomiędzy różnymi tradycjami muzycznymi, posiadająca jednak unikalne, autorskie piętno. To muzyczna, psychodeliczna podróż, pełna emocjonalnej głębi, poruszająca duszę i intelekt zarówno charyzmatycznym, pełnym mocy i subtelności wokalem, ale także intrygującymi dźwiękami oraz wysmakowaną produkcją muzyczną. Moja Wina to przejmujący i jakże aktualny dziennik codzienności w dobie zawirowań i niepokoju, odważnie i finezyjnie balansujący na krawędzi sacrum i profanum oraz prowadzący wyrafinowaną grę mroku ze światłem. Ponadto za świadome i konsekwentne budowanie oryginalnej koncepcji wizualnej z wykorzystaniem wyrazistych wideoklipów oraz pełnych rozmachu koncertów, przybierających formę muzycznego misterium. Dla Kasi Lins – artystki totalnej.

Kasia Lins nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego
Kasia Lins odbiera nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego

Kasia Lins w toruńskim Dworze Artusa właśnie odebrała tegoroczne wyróżnienie Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Grudzień – czas wspomnień Grzegorza Ciechowskiego Grudzień to czas, w którym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →