“H8M5” już dostępne! Sprawdźcie odsłuch 30. płyty Białasa


05 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Doczekaliśmy się, równo o północy, Białas na wszystkie serwisy streamingowe udostępnił H8M5. Sprawdźcie więc odsłuch 30. albumu w dorobku rapera.

BTK – Beezy Ty Królu!

Tego zwrotu fanom Białasa nie trzeba przedstawiać. Raper pierwszy raz użył go żartobliwie w utworze Street Credit, jednak z czasem zaczął iść w parze z twórczością współzałożyciela SBM Label.

Białas – Street Credit

Wróćmy jednak do dzisiejszej premiery H8M5, czyli 30. płyty w dorobku Białasa. Zanim krążek ujrzał światło dzienne, Beezy swoim fanom kilkuletnią przerwę wydawniczą wynagrodził minialbumem H8, który swoją premierę miał podczas tegorocznego SB FFestivalu. EP’ka miała być swoistą rozgrzewką przed tym, co będzie nas czekać przy zetknięciu z pełnoprawnym albumem z cyklu H8ME.

Ponadto, premierze EP’ki towarzyszył także film krótkometrażowy pod tytułem BIAŁAS ZABIŁ CZŁOWIEKA, który możecie obejrzeć poniżej. Za reżyserię obrazka odpowiada Tomasz Chrapusta.

BIAŁAS ZABIŁ CZŁOWIEKA (film)

Po premierze H8, Białas ponownie nabrał wody w usta. Okazało się, że była to tylko cisza przed burzą, bowiem Beezy znienacka zaatakował swoich fanów genialnym Art-Hopem (który finalnie nie znalazł się na H8M5).

Natomiast chwilę po premierze Art-Hopu, w sieci pojawił się pierwszy singiel z H8M5 z gościnnym udziałem Szpaka. To właśnie w tym momencie dowiedzieliśmy się, że nowy album Białasa ukaże się 5 sierpnia. Ostatecznie do premiery krążka otrzymaliśmy jeszcze 2 single. Dowiedzieliśmy się także, że na albumie oprócz Szpaka, pojawi się jeszcze Pezet.

Białas feat. Pezet – Swoosh Gang

Prawdziwy król, to nie ten co ciągle poprawia koronę

H8M5 na wszystkich serwisach streamingowych pojawiło się zgodnie z planem i już chwilę po północy było dostępne do odsłuchu. Ponadto, wraz z udostępnieniem albumu, na YouTube pojawił się klip do numeru Na Ulicy.

Białas – Na Ulicy

Dzięki osobom, które zamówiły album w przedsprzedaży poznaliśmy pełną tracklistę albumu. Na H8M5 oprócz wymienianych przeze mnie raperów usłyszymy między innymi Bedoesa, Smolastego, czy Karę. Jednak największe wrażenie wywarł na mnie refren śpiewany przez Grzegorza Ciechowskiego. Wokale zmarłego artysty zostały zaczerpnięte z utworu Republiki pt. Noc wampira.

Republika – Noc wampira

Tak jak pisałem wyżej, album możecie sprawdzać we wszystkich serwisach streamingowych, bądź kupić go w dobrych sklepach muzycznych lub bezpośrednio ze strony sbmstore.pl, gdzie znajdziecie jeszcze wersję deluxe krążka, w którą wchodzi wydana wcześniej EP’ka H8, a także nowy minialbum pt. ME.

Białas - H8M5 okładka albumu
Białas – H8M5 – okładka albumu

Białas – H8M5 – odsłuch albumu

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat H8M5, to pomimo wcześniejszego narzekania, krążek śmiało zaliczam do topki albumów wydanych w tym roku. Album broni się świetnymi zwrotkami, bitami takich producentów jak Lanek, Got Barss czy Deemz, ale przede wszystkim największe wrażenie po pierwszym odsłuchu zrobiła na mnie przemiana Beezy’ego, który wyraźnie dojrzał i uwrażliwił się na mnóstwo tematów.

Doczekaliśmy się, równo o północy, Białas na wszystkie serwisy streamingowe udostępnił H8M5. Sprawdźcie więc odsłuch 30. albumu w dorobku rapera. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie BTK […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →