“Sztuka wolności” według Białasa i Palucha. Mamy pierwszy singiel z płyty dla Bonusa RPK


04 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Białas po raz kolejny pokazał, że nie rzuca słów na wiatr. Do sieci bowiem trafił pierwszy singiel z albumu dla Bonusa RPK i ofiar pomówień.

Wolność odebrali chłopaczynie, ale godność została i dobre imię

Na początku lipca informowaliśmy Was, że w pierwszym singlu z płyty dla Bonusa RPK, którą Białas zapowiedział w swoim #Hot16Challenge, oprócz współzałożyciela SBM Label, usłyszymy także Palucha i Czerwina TWM.

Jak okazało się wczoraj, w pierwszym singlu zabrakło tylko zwrotki Czerwina, jednak spokojnie, ten na pewno pojawi się na krążku. Bit do pierwszego singla wyprodukował nieomylny ostatnio Lanek. Jeżeli chodzi o zwrotki, to mamy tu dowód, że tematyka uliczna jest opus magnum Beezy’ego. Niestety refren Palucha według mnie nie za bardzo pasuje do bitu Lanka, co lekko zaburza odbiór singla.

Białas feat. Paluch – Sztuka wolności

Lecz, czym właściwie będzie płyta, którą tak hucznie zapowiadał Beezy i Ciemna Strefa? Otóż będzie to krążek z którego dochód zostanie przekazany rodzinie Bonusa, a także innym ofiarom pomówień oraz nagłośni jeszcze bardziej sprawę warszawskiego rapera.

Przypomnijmy, że Bonus RPK od kilku miesięcy znajduje się w areszcie ze względu na pomówienia tzw. małego świadka koronnego. Sprawa rapera jest bulwersująca i poruszająca, bowiem oprócz zeznań złożonych przez świadka, nie ma przeciwko niemu żadnych dowodów. Ponadto, prokurator jako materiał dowodowy w sprawie potraktował teksty Bonusa z jego utworów, co sprawia, że sprawa jest jeszcze bardziej kuriozalna.


O całej sprawie i akcji #muremzabonusem więcej przeczytasz tutaj. Jeżeli chcecie pomóc, aby Bonus RPK wyszedł na wolność, możecie podpisać petycję o ułaskawienie rapera, skierowaną do Prezydenta RP. Na ten moment petycję podpisało już ponad 108 tysięcy osób!

Petycja do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie Oliwiera Roszczyka pseudonim Bonus RPK


Kogo jeszcze usłyszymy na płycie #muremzabonusem?

Jeżeli mamy wierzyć temu, co Beezy przemycił w swoich wersach, to na płycie usłyszymy praktycznie całą czołówkę polskiej sceny hip-hopowej.

Cała czołówka przybita na płytę, nawet nie dzwoniłem, tylko odbierałem

Hasztagi #muremzabonusem udostępniane były przez takich weteranów sceny jak Sokół, Tede, czy chociażby Ten Typ Mes, więc możemy podejrzewać, że któryś z nich na pewno pojawi się na albumie.

Ponadto, oprócz wspomnianego Czerwina TWM, podejrzewam że na krążku usłyszymy na pewno takich raperów jak: Gedz, Jongmen czy Kizo, z którym BGU tworzy grupę HEAVYWEIGHT

HEAVYWEIGHT – Pod jednym niebem


Białas – H8M5 – premiera 05.08.2020

Natomiast już jutro, na półki sklepowe trafi najnowszy krążek BiałasaH8M5. Co ciekawe, raper wyprzedał cały preorderowy nakład albumu, co oznacza, że krążek uzyskał status Złotej Płyty już przed premierą. Na H8M5 usłyszymy między innymi Szpaka czy Pezeta.

Białas feat. Pezet – Swoosh Gang

Białas po raz kolejny pokazał, że nie rzuca słów na wiatr. Do sieci bowiem trafił pierwszy singiel z albumu dla Bonusa RPK i ofiar pomówień. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →