źródło: Wikipedia

Foo Fighters ogłosili nowy album „But Here We Are”. Wypuścili też mocny singiel


19 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Piosenka Rescued to pierwsza nowa rzecz opublikowana po tragicznej i szokującej śmierci wieloletniego perkusisty zespołu, Taylora Hawkinsa. Zmarł on rok temu w wieku 50 lat podczas trasy koncertowej Foo Fighters po Ameryce Południowej.

„Czy myślisz o tym, co ja?”

Dla fanów Foo Fighters informacja o 11. płycie w karierze i publikacja singla są jak haust świeżego powietrza i przy okazji zapewnienie, że zespół będzie nadal kontynuował swoją karierę. Trudno nie łączyć pierwszych wersów nowego singla z tym, co wydarzyło się w 25 marca 2022 roku w stolicy Kolumbii, Bogocie. „To przyszło w mgnieniu oka / Pojawiło się znikąd / To stało się tak szybko / A potem było po wszystkim / Czy myślisz o tym, co ja? / Czy to się dzieje teraz?” – śpiewa Dave Grohl rozdzierającym głosem w utworze Rescued.

Uzdrawiająca moc muzyki

Zawierająca 10 utworów płyta But Here We Are ma wyjść 2 czerwca. Producentem „pierwszego rozdziału w nowym życiu zespołu” – jak wynika z informacji prasowej – jest wieloletni współpracownik Foo Fighters, Greg Kurstin, a także sami muzycy. Jak można jeszcze przeczytać, But Here We Are ma być „brutalnie szczerą i emocjonalnie surową odpowiedzią na wszystko, co Foo Fighters znosili przez ostatni rok”. Pyta ma być także „świadectwem uzdrawiającej mocy muzyki, przyjaźni i rodziny”.

Kto zostanie perkusistą Foo Fighters?

Foo Fighters pod koniec maja ruszają w trasę – na ich stronie można znaleźć 25 dat, obejmujących zarówno amerykańskie, jak i europejskie koncerty i festiwale. Do tej pory nie zdradzono jednak, kto zastąpi Taylora Hawkinsa na stanowisku bębniarza zespołu i będzie grał na trasie koncertowej. Niedawno brytyjskie brukowce rozpisywały się o tym, że może być to Matt Cameron z Pearl Jam lub Atom Willard z Angels & Airwaves, ale informacje te nie zostały potwierdzone. Tak samo nie jest jasne, kto grał na perkusji na singlu Rescued, choć styl przypomina odrobinę samego Grohla. W karierze siadał w końcu za perkusją w m.in. w Nirvanie, Queens of the Stone Age, Tenacious D i Them Crooked Vultures. Na koncertach się jednak nie rozdwoi i ktoś będzie musiał przejąć obowiązki Hawkinsa.

Piosenka Rescued to pierwsza nowa rzecz opublikowana po tragicznej i szokującej śmierci wieloletniego perkusisty zespołu, Taylora Hawkinsa. Zmarł on rok temu w wieku 50 lat podczas trasy koncertowej Foo Fighters po Ameryce Południowej. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →