fot. John Shearer

Nie żyje perkusista Foo FightersTaylor Hawkins


26 marca 2022

Podziel się newsem:

Smutne wieści dotarły do nas zza oceanu. Zmarł Taylor Hawkins, wieloletni perkusista zespołu Foo Fighters. Muzyk miał 50 lat.

Taylor Hawkins nie żyje

O śmierci Hawkinsa za pomocą oświadczenia w mediach społecznościowych poinformował sam zespół Foo Fighters.

Rodzina Foo Fighters jest zdruzgotana tragiczną i przedwczesną stratą naszego ukochanego Taylora Hawkinsa. Jego muzyczny duch oraz zaraźliwy śmiech będą żyć z nami na zawsze. Nasze serca kierujemy w stronę jego żony, dzieci i rodziny i prosimy, aby ich prywatność została uszanowana w tym niezwykle trudnym czasie

– czytamy w oświadczeniu

Zespół przebywa w Ameryce Południowej i miał wystąpić na festiwalu Estereo Picnic w stolicy Kolumbii – Bogocie. Artysta miał 50 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci.

Hołd z całego świata

Taylor Hawkins był perkusistą Foo Fighters od 1997 roku i zastąpił w tej roli Williama Goldsmitha. Nagrał z kapelą osiem studyjnych płyt. Ostatnia z nich, Medicine At Midnight, ukazała się w ubiegłym roku. Muzyk udzielał się w Foo Fighters również wokalnie. Zanim dołączył do zespołu, był koncertowym perkusistą Sass Jordan i Alanis Morissette. W 2004 roku założył zespół Taylor Hawkins and the Coattail Riders, z którym nagrał trzy albumy. W 2016 roku wydał solową EP-kę.

Hołd Hawkinsowi składają muzycy z całego świata.

Niech Bóg błogosławi Taylora Hawkinsa. Kochałem Twojego ducha i niepowstrzymaną, rockową siłę. Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu.

– napisał Tom Morello

Moje ulubione wspomnienie związane z Taylorem to tańczenie wokół perkusji, kiedy grał utwór Brass In Pocket. Leci teraz na zapętleniu i wyobrażam sobie, jak razem się śmiejemy.

– to słowa Miley Cyrus, która swój koncert na tym samym festiwalu zadedykowała Hawkinsowi

Taylor Hawkins był wspaniałą osobą i niesamowitym muzykiem. Moje serce, wsparcie i kondolencje kieruję w stronę jego żony, dzieci, rodziny, zespołu i jego fanów. Spotkamy się po drugiej stronie.

– napisał na Instagramie Ozzy Osbourne

Foo Fighters – Best Of You

Smutne wieści dotarły do nas zza oceanu. Zmarł Taylor Hawkins, wieloletni perkusista zespołu Foo Fighters. Muzyk miał 50 lat. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Taylor Hawkins nie żyje O śmierci Hawkinsa za […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →