fot. Kevin Mazur

Violet Grohl w repertuarze Jeffa Buckleya – ku czci Taylora Hawkinsa


06 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Pierwszy z dwóch koncertów ku czci byłego perkusisty Foo Fighters Taylora Hawkinsa już za nami. Wieczór w Londynie pełen był niespodzianek oraz wzruszeń. Sprawczynią jednego z nich była Violet Grohl, córka Dave’a Grohla. Jak poradziła sobie z utworami Jeffa Buckleya?

Hołd dla Taylora Hawkinsa

Odejście Taylora Hawkinsa było niespodziewanym i mocnym ciosem dla muzycznego świata. Muzyk opuścił nas 25 marca 2022 roku, zostawiając po sobie świetne perkusyjne partie, wypełnione zajawką, emocjami i charyzmą. Zespół Foo Fighters zapowiedział dwa pożegnalne koncerty. Pierwszy z nich odbył się już w Londynie. Sześciogodzinne wydarzenie pełne było niespodzianek i nietypowych muzycznych przecinek. Na Wembley wystąpili między innymi: Liam Gallagher, Brian May, Roger Taylor, Josh Freese, Nile Rodgers, Brian Johnson, Lars Ulrich czy Stewart Copeland. Londyn widział również pierwszy występ Them Crooked Vultures od dobrych paru lat, Josh Homme zaśpiewał Let’s Dance Davida Bowiego, a Geddy Lee i Alex Lifeson ponownie zagrali klasyki z repertuaru Rush. Jednym z highlightów wieczoru niewątpliwie była końcówka koncertu, kiedy Foo Fighters zagrali kawałek My Hero, a za perkusją usiadł syn Taylora HawkinsaShane.

Foo Fighters ft. Shane Hawkins – My Hero

Violet Grohl oddaje hołd Taylorowi Hawkinsowi

Innymi highlightami były występy Violet Grohl, córki Dave’a, frontmana Foo Fighters. Violet pojawiła się kilkukrotnie na scenie: najpierw wraz z Markiem Ronsonem, Chrisem Chaneyem i Jasonem Faulknerem wykonała utwór hit The ZutonsValerie. Później na warsztat wzięła repertuar Jeffa Buckleya. Kiedy Dave Grohl siedział za perkusją, Violet zaśpiewała piosenki Grace oraz Last Goodbye. Sami sprawdźcie, jak sobie poradziła.

Pierwszy z dwóch koncertów ku czci byłego perkusisty Foo Fighters Taylora Hawkinsa już za nami. Wieczór w Londynie pełen był niespodzianek oraz wzruszeń. Sprawczynią jednego z nich była Violet Grohl, córka Dave’a Grohla. Jak poradziła sobie z utworami Jeffa Buckleya? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →