materiały promocyjne

Oto nowy perkusista Foo Fighters i następca Taylora Hawkinsa


22 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ponad rok temu niespodziewanie zmarł perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins. Zespół przedstawił jego następcę, który wyruszy z nimi w trasę koncertową.

Nowy perkusista Foo Fighters

Świat nie mógł uwierzyć w informację, że Taylor Hawkins, wieloletni perkusista Foo Fighters, zmarł nagle w marcu zeszłego roku. Pomimo niespodziewanego odejścia muzyka, zespół postanowił kontynuować działalność. Jesienią zagrali dwa koncerty w hołdzie dla perkusisty, w których wziął udział m.in. jego nastoletni syn Shane oraz znani perkusiści – Travis Barker (Blink-182), Brad Wilk (Rage Against the Machine), Pat Wilson (Weezer), Lars Urlich (Metallica), czy Chad Smith (Red Hot Chili Peppers).

Foo Fighters Medicine At Midnight nowy album recenzja
materiały promocyjne

Dotychczas nie wiadomo było, jaki muzyk zagra podczas światowej trasy koncertowej Foo Fighters, która rozpoczyna się już 24 maja. Wiemy już, że będzie to Josh Freese, który występował z grupą podczas jesiennych koncertów. Nie licząc Dave’a Grohla, Freese jest trzecim perkusistą w historii Foo Fighters. Przed artystą stoi niełatwe zadanie – Hawkins dał się zapamiętać jako świetny artysta oraz serdeczny kolega, który zarażał śmiechem członków zespołu i wiele osób z branży.

Kim jest Josh Freese?

Perkusista Josh Freese brał udział w wielu nagraniach studyjnych, współtworzył muzykę z największymi artystami i uczestniczył w trasach koncertowych. W ostatnich latach zagrał na albumach M83 i 100 gecs, Lany Del Rey, Roba Zombie, Bruce’a Springsteena, A Perfect Circle oraz Miley Cyrus. Na koncie ma m.in. nagranie hitu Evanescence Bring Me to Life. Koncertował z zespołami: Guns N’ Roses, Nine Inch Nails, the Vandals, Weezer i Sublime With Rome. Już jako 12-latek rozpoczął profesjonalną karierę.

W zeszłym tygodniu Foo Fighters wypuścili drugi singiel z nadchodzącego albumu But Here We Are. Posłuchajcie Under You:

Ponad rok temu niespodziewanie zmarł perkusista Foo Fighters Taylor Hawkins. Zespół przedstawił jego następcę, który wyruszy z nimi w trasę koncertową. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Nowy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →