Foo Fighters coverują Bee Gees. Album „Hail Satin” już dostępny

Podziel się newsem:

Zespół Foo Fighters wydał album disco specjalnie na Record Store Day 2021. Na Hail Satin znalazły się covery utworów Bee Gees.

Foo Fighters jako Dee Gees wydali płytę z coverami Bee Gees

Foo Fighters wydali album Hail Satin pod nazwą Dee Gees. Na stronie A krążka znalazły się cztery covery utworów Bee Gees You Should Be Dancing, Night Fever, Tragedy oraz More Than a Woman, a także przeróbka solowego utworu Andy’ego GibbaShadow Dancing.

Dee Gees | You Should Be Dancing

Jak zdradza Dave Grohl, frontman grupy, inspiracją do sięgnięcia po twórczość Bee Gees był dla zespołu dokument HBO o tej legendarnej grupie.

Chodziliśmy do studia każdego dnia, nagrywaliśmy i filmowaliśmy rzeczy. Mieliśmy listę rzeczy, które powinniśmy zrobić i było na niej napisane »Nagrać cover dla Jo«. Kiedy o tym rozmawialiśmy, ktoś wspomniał „Hej, widzieliście ten dokument o Bee Gees?”. Byłem chyba ostatnią osobą na Ziemi, która go nie widziała. Zaproponowałem, żebyśmy nagrali cover Bee Gees! Ktoś zapytał: »OK, ale jak to zrobimy?!«, więc powiedziałem, żebyśmy zrobili to tak, jak Bee Gees

Na stronę B płyty składa się pięć koncertowych wersji utworów z ostatniego albumu Foo Fighters Medicine at Midnight, który ukazał się w lutym 2021 roku.

Przeczytaj: Foo Fighters – „Medicine At Midnight”: solidne granie bez niespodzianek

Hail Satin – tracklista

Foo Fighters coverują Bee Gees
okładka albumu
  1. You Should Be Dancing
  2. Night Fever
  3. Tragedy
  4. Shadow Dancing
  5. More Than a Woman
  6. Making a Fire
  7. Shame Shame
  8. Waiting on a War
  9. No Son of Mine
  10. Cloudspotter

Zespół Foo Fighters wydał album disco specjalnie na Record Store Day 2021. Na Hail Satin znalazły się covery utworów Bee Gees. Foo Fighters jako Dee Gees wydali płytę z coverami Bee Gees Foo Fighters wydali album Hail Satin pod nazwą Dee Gees. Na stronie A krążka znalazły się cztery covery utworów Bee Gees – You […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.