Fot. Malcolm Higgins

Dave Grohl z Foo Fighters spisał historie ze swojego życia w książce – „The Storyteller”


07 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Dave Grohl, lider rockowej grupy Foo Fighters, wyda książkę, będącą kontynuacją jego instagramowego profilu, na którym opowiada historie ze swojego życia.

Dave Grohl spisał najciekawsze wspomnienia ze swojego życia

Muzyk pojawił się na Instagramie na początku 2020 roku. Na profilu o nazwie davestruestories wokalista i gitarzysta grupy Foo Fighters zaczął opisywać, jak sam stwierdził – najbardziej absurdalne wspomnienia ze swojego życia, których – jak się właśnie okazało – ma dość sporo.

Wszystkie z opisywanych przez muzyka historii okraszone zostały oczywiście charakterystycznym dla niego, bezkompromisowym poczuciem humoru oraz rock’n’rollowym klimatem. Zresztą – czego innego można by się spodziewać po Grohlu, który na rock’n’rollu zjadł własne zęby.

Artysta wrzucił na swój Instagram łącznie pięć różnych historii, lecz po kilku tygodniach tej storytellingowej przygody, instagramowy profil Dave’a Grohla zamarł.

Dave Grohl z Foo Fighters wydaje książkę The Storyteller
Dave Grohl

Dave Grohl debiutuje jako pisarz. Muzyk wydaje książkę opisującą kulisy swojego życia

Jednak w myśl zasady wszystko dzieje się po coś, w tym czasie lider zespołu Foo Fighters postanowił iść o krok dalej i… wydać swoje historie na papierze! Tym samym Dave Grohl napisał książkę zatytułowaną The Storyteller, o której sam mówi:

To zbiór wspomnień z życia przeżywanego bardzo głośno. Od wczesnego dorastania na przedmieściach Waszyngtonu, do wyruszenia w trasę w wieku 18 lat i całej muzycznej przygody, która potem nastąpiła. Teraz mogę podzielić się ze światem tymi przygodami, które widziałem i słyszałem zza mikrofonu. Podgłośnijcie to!

Dave Grohl z Foo Fighters wydaje książkę The Storyteller
Dave Grohl – The Storyteller. Tales of Life and Music, okładka książki

W swoim ostatnim instagramowym poście Grohl pisze więcej o swojej książce:

Bawiąc się tym pomysłem przez lata, a nawet otrzymując kilka wątpliwych ofert („To bułka z masłem! Po prostu zrób 4 godziny wywiadów, znajdź kogoś, kto to spisze, daj swoją twarz na okładkę i voila!”), spisałem te historie tak, jak to zawsze robiłem – własnymi rękami. Radość, którą odczuwałem z tworzenia kroniki tych opowieści, przypomina słuchanie piosenki, którą napisałem. Czuję się wówczas, jak w tym momencie, gdy nie mogę się doczekać, aby podzielić się nią ze światem.

Z pewnością nie oznacza, że ​​rzucam swoją codzienną pracę. Daje mi to jednak przestrzeń, w której mogę rzucić trochę więcej światła na to, jak to jest być dzieckiem ze Springfield w Wirginii, iść przez życie spełniając szalone marzenia, które miałem jako młody muzyk. Od wyruszenia w trasę z zespołem Scream w wieku 18 lat, do mojego czasu w Nirvanie i Foo Fighters, jammowania z Iggym Popem, grania podczas gali rozdania Oscarów lub tańczenia z AC/DC i Preservation Hall Jazz Band, grania na bębnach dla Toma Petty’ego czy spotkania z sir Paulem McCartney’em w Royal Albert Hall, bajek na dobranoc z Joan Jett, przypadkowego spotkania z Little Richardem, przelotu dookoła świata, aby na jedną noc spotkać się z moimi córkami… ta lista jest naprawdę długa. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się z Wami tymi wspomnienia opowiedzianymi z mojej perspektywy.

Ponieważ nigdy niczego nie wymazuję. Zawsze rejestruję.

Dave GrohlThe Storyteller. Opowieści o życiu i muzyce, premiera książki

Książka Dave’a GrohlaThe Storyteller. Tales of Life and Music ukaże się jeszcze w tym roku, dokładnie 5 października. Międzynarodowy preorder jest już dostępny pod tym linkiem. Tymczasem, posłuchajcie przedsmaku tego, co znajdzie się w pisarskim debiucie artysty! Oto kilkunastominutowy audiobook czytany przez samego Grohla.

Dave Grohl, lider rockowej grupy Foo Fighters, wyda książkę, będącą kontynuacją jego instagramowego profilu, na którym opowiada historie ze swojego życia. Dave Grohl spisał najciekawsze wspomnienia ze swojego życia Muzyk pojawił się na Instagramie na początku 2020 roku. Na profilu o nazwie davestruestories wokalista i gitarzysta grupy Foo Fighters zaczął opisywać, jak sam stwierdził – […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.