„Dreams” Fleetwood Mac powraca na listy przebojów dzięki filmikowi na TikToku


07 października 2020

Podziel się newsem:

Utwór Dreams od Fleetwood Mac po ponad 40 latach ponownie podbija listy przebojów. Wszystko za sprawą TikToka, który stał się viralem na całym świecie. Sprawdźcie, o co chodzi.

Dreams to singiel brytyjsko-amerykańskiego zespołu Fleetwood Mac, który ukazał się w 1977 roku i promował jedenastą płytę w dyskografii grupy – Rumours. Utwór tego samego roku trafił na pierwszą pozycję listy Billboard Hot 100.

Dreams od Fleetwood Mac znów na hypie dzięki filmikowi na TikToku

W 2020, czyli ponad 40 lat później Dreams zalicza ogromny wzrost popularności. Wszystko to za sprawą TikToka nagranego przez Nathana Apodaca, znanego jako 420doggface208, w którym sfilmował siebie jak jedzie na deskorolce, popijając sok żurawinowy, z hitem Fleetwood Mac w tle.

@420doggface208

Morning vibe ##420souljahz ##ec ##feelinggood ##h2o ##cloud9 ##happyhippie ##worldpeace ##king ##peaceup ##merch ##tacos ##waterislife ##high ##morning ##710 ##cloud9

♬ Dreams (2004 Remaster) – Fleetwood Mac

Nagranie stało się viralem, obecnie ma już 26 milionów wyświetleń i jest odtwarzany przez użytkowników TikToka z całego świata. Co ciekawe, swoją wersję nagrał także perkusista Fleetwood Mac – Mick Fleedwood.

@mickfleetwood

@420doggface208 had it right. Dreams and Cranberry just hits different. ##Dreams ##CranberryDreams ##FleetwoodMac

♬ Dreams (2004 Remaster) – Fleetwood Mac

Filmik zamieszczony na TikToku sprawił, że użytkownicy Spotify w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii odtworzyli Dream ponad milion razy w ciągu 10 dni od pojawienia się nagrania, czyli 25 września. Utwór powrócił także na listę Top 100 w UK (po raz pierwszy od 2011 roku) na 85. miejsce. Z kolei album Rumours, na którym znajduje się singiel, po raz pierwszy od 2013 roku powrócił na listę Top 40 w USA, osiągając 27 miejsce.

Dodatkowo, filmik zrobił także świetną reklamę marce Ocean Spray, której napój popija Apodaca w trakcie jazdy.


TikTok i jego wpływ na rynek muzyczny

To nie pierwszy raz, kiedy TikTok wykazuje ogromny wpływ na rynek muzyczny. Dobrym przykładem na to jest Lil Nas X, który dzięki aplikacji zyskał ogromną popularność, a jego utwór Old Town Road 17 tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 i zdobył wiele nagród, w tym dwie Grammy, dwie statuetki MTV VMA czy American Music Award.

W Polsce, dzięki TikTokowi udany debiut zaliczyła 20-letnia Julia Pośnik. Jej utwór Zakochałam się w nieznajomym trafił na listę Polska Viral 50 na Spotify i ma obecnie prawie 700 tysięcy wyświetleń na YouTube.

Utwór Dreams od Fleetwood Mac po ponad 40 latach ponownie podbija listy przebojów. Wszystko za sprawą TikToka, który stał się viralem na całym świecie. Sprawdźcie, o co chodzi. Dreams to singiel brytyjsko-amerykańskiego zespołu Fleetwood Mac, który ukazał się w 1977 roku i promował jedenastą płytę w dyskografii grupy – Rumours. Utwór tego samego roku trafił […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →