TikTok zostanie zakazany w USA? Prezydent Donald Trump chce zdelegalizować popularną aplikację


03 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zapowiedział w piątek, że jedna z najpopularniejszych aplikacji, TikTok zostanie objęta zakazem w USA. Sprawdźcie dlaczego.

TikTok to niezwykle popularna na całym świecie aplikacja społecznościowa, głównie wśród młodych osób. Polega ona na nagrywaniu krótkich filmików pod wybrany podkład muzyczny. Dzięki powstającym tam trendom, wiele utworów stało się viralami. Przykładem może być chociażby Lil Nas X i jego Old Town Road, Toosie Slide Drake’a czy Surf Mesa i ily (i love you baby).

TikTok zakazany w USA?

Wiele wskazuje na to, że niebawem aplikacja zniknie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie korzysta z niej nawet kilkadziesiąt milionów użytkowników. Prezydent Donald Trump, korzystając ze specjalnych pełnomocnictw w sferze bezpieczeństwa gospodarczego kraju chce wydać dekret, który zablokuje aplikację należącą do chińskiej grupy ByteDance. Dlaczego?

Zdaniem wielu ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, TikTok może być wykorzystywany przez Chiny w celach sprzecznych z interesami USA, w tym do szpiegowania.

Niedawno TikTok i 58 innych chińskich aplikacji został zakazany w Indiach, po starciach na granicy obu krajów w Himalajach, które miały miejsce w połowie czerwca.

TikTok zakazany w USA

Microsoft chce wykupić TikToka

Los aplikacji w Stanach Zjednoczonych nie jest jednak jeszcze przesądzony. TikTok może być bowiem wykupiony przez amerykańskiego giganta, firmę Microsoft. Prezydent USA miał się początkowo sprzeciwiać przejęciu aplikacji przez Microsoft. Zmienił zdanie pod wpływem doradców, ostrzegających, że zakaz może wywołać niezadowolenia wśród młodych Amerykanów, co mogłoby mu zaszkodzić tuż przed listopadowymi wyborami.

Sprawdźcie także: Czym jest aplikacja Likee i czy zastąpi TikToka?

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zapowiedział w piątek, że jedna z najpopularniejszych aplikacji, TikTok zostanie objęta zakazem w USA. Sprawdźcie dlaczego. TikTok to niezwykle popularna na całym świecie aplikacja społecznościowa, głównie wśród młodych osób. Polega ona na nagrywaniu krótkich filmików pod wybrany podkład muzyczny. Dzięki powstającym tam trendom, wiele utworów stało się viralami. Przykładem może […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: