Lil Nas X pobił rekord listy Billboard Hot 100

Podziel się newsem:

Lil Nas X jest autorem viralowego kawałka Old Town Road, który od 17 tygodni jest na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100. Wszystko zaczęło się od aplikacji TikTok.

Utwór Old Town Road pochodzi z debiutanckiej EPki Lil Nas X7, która ukazała się 21 czerwca.

Singiel najpierw zdobył popularność w aplikacji TikTok, w której chętnie wykorzystywany był jako tło muzyczne w video publikowanych przez jej użytkowników i oznaczanych hashtagiem #Yeehaw Challenge.

Lil Nas X – Old Town Road

Utwór od tego czasu kilkukrotnie zremiksowali artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne. Najpopularniejszą wersją piosenki stał się remix, który stworzył znany artysta country, Billy Ray Cyrus.

Kolejne remiksy stworzyli twórcy tacy jak Diplo, Young Thug i Mason Ramsey. Najnowszą wersją, zatytułowaną Seoul Town Road, jest remix nagrany z udziałem RM, rapera należącego do najpopularniejszego boysbandu na świecie, koreańskiej grupy BTS.

Lil Nas X – Old Town Road od 17 tygodni na szczycie listy Billboard Hot 100

Lil Nas X tym utworem pobił rekord najważniejszej listy przebojów na świecie. To pierwszy w historii singiel, który przez 17 tygodni jest numerem jeden na liście Billboard Hot 100.

Singiel pobił tym samym rekordy ustanowione przez Daddy’ego Yankee, Luisa Fonsiego i Justina Biebera (Despacito) oraz Boyz II Men i Mariah Carey (One Sweet Day), które spędziły 16 tygodni na pierwszym miejscu zestawienia.

Lil Nas X jest autorem viralowego kawałka Old Town Road, który od 17 tygodni jest na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100. Wszystko zaczęło się od aplikacji TikTok. Utwór Old Town Road pochodzi z debiutanckiej EPki Lil Nas X – 7, która ukazała się 21 czerwca. Singiel najpierw zdobył popularność w aplikacji TikTok, w której […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →