BTS z nową piosenką po japońsku


05 lipca 2019

Podziel się newsem:

Koreański boysband BTS, powrócił z nowym singlem, tym razem zaśpiewanym po japońsku. Piosenka zatytułowana Lights wraz z klipem ukazała się w kraju Kwitnącej Wiśni 3 lipca, ale dzięki różnicy czasu, polscy fani mogli posłuchać jej dzień wcześniej.

BTS – Lights – fani zespołu tytułowym światłem?

Nowy utwór zespołu BTSLights to podnosząca na duchu ballada, w której zespół zwraca się do kogoś, nazywając go swoim światłem. Jedną z najpopularniejszych teorii, które rozprzestrzeniają się w Internecie jest to, że owym światłem jest ARMY – czyli fandom zespołu, który słynie z wyjątkowego oddania i zaangażowania.

To właśnie tekst piosenki jest najczęściej komentowany przez Internautów. Słowa do Lights mówią o tym, jak pozostać pozytywnym mimo przeciwności losu. Sam zdecyduj co oznacza być szczęśliwym – rapuje RM.

BTS – Lights – zobacz teledysk:

Pomyłka fanów, tweetujących o nowym hicie

Krótko po wydaniu teledysku w światowych trendach na Twitterze pojawiły się hashtagi #LightsMVOutNow i #LightsIsComing, zajmując dwa pierwsze miejsca w zestawieniu najczęściej używanych fraz.

Fani często błędnie oznaczali w swoich tweetach kanadyjką piosenkarkę Lights Bokan. Zareagowała ona bardzo pozytywnie, nazywając fanów k-popowego zespołu słodkimi i przyznając, że czuje się dużo bardziej podekscytowana tą pomyłką, niż byciem przypadkowo oznaczoną w reklamach lamp.

Przemyślana decyzja – płyta na drugi największy rynek muzyczny na świecie

Japonia może się pochwalić drugim co do wielkości rynkiem muzycznym na świecie. Tamtejsi konsumenci są wyjątkowo przywiązani do tradycyjnie wydawanych płyt, a dodatkowo to jeden z nielicznych krajów, gdzie na liście najlepiej sprzedających się płyt dominują kompozycje w lokalnym języku.

Nic więc dziwnego, że artyści z pobliskiej Korei, skupiają się na promocji również w Japonii, często produkując płyty w dwóch językach –
rodzimym i japońskim. BTS nie jest wyjątkiem.

Wydany wczoraj singiel znalazł się na 10 już płycie zespołu dedykowanej na ten rynek. O poprzednim wydawnictwie zespołu na rynek japoński wspominaliśmy tutaj.

Poza oryginalnym singlem Lights, na najnowszym mini albumie znajduje się także japońskie wersje dwóch wielkich hitów k-popowego zespołu Boy with Luv oraz IDOL.


 


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →