Czy to koniec aplikacji TikTok?

Obserwuj nas na instagramie:

Twórcy muszą zapłacić dużą sumę za zbieranie danych nieletnich użytkowników.

TikTok jest chińską muzyczną aplikacją społecznościową adresowaną głównie do młodych osób. Ponad połowa jej użytkowników to internauci w wieku 13-15 lat.

Aplikacja staje się coraz popularniejsza na całym świecie. Według danych firmy SensorTower liczba pobrań aplikacji przekroczyła miliard, a tylko w 2018 r. została ona zainstalowana ponad 663 mln razy.

Od pewnego czasu dochodzenie w sprawie funkcjonowania TikTok prowadziła amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC). Postępowanie rozpoczęło się po doniesieniach rodziców, że aplikacja w nielegalny sposób zbiera i udostępnia dane na temat użytkowników poniżej 13 lat bez zgody ich opiekunów.

Urząd nałożył na twórców karę w kwocie 5,7 mld dolarów. Oprócz tego wprowadzono w aplikacji ograniczenia dla dzieci do 13 roku życia – nie będą one mogły m.in. zamieszczać  własnych filmów. TikTok rozpoczął też publikowanie instruktażowych filmików dla dzieci informujących o tym jak bezpiecznie korzystać z aplikacji.

Twórcy muszą zapłacić dużą sumę za zbieranie danych nieletnich użytkowników. TikTok jest chińską muzyczną aplikacją społecznościową adresowaną głównie do młodych osób. Ponad połowa jej użytkowników to internauci w wieku 13-15 lat. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →