fot. BOKKA

Dawid Podsiadło zaśpiewał u BOKKI. Ukrył się pod pseudonimem ZERØ


28 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ukrywający swoje personalia zespół świętuje w tym roku 10-lecie istnienia i zapowiada cykl BOKKA hits 10. W jego ramach ukazał się pierwszy utwór z równie tajemniczym gościem, ZERØ. Posłuchajcie.

Zespół-zagadka

BOKKA to formacja bardzo dobrze znana fanom muzyki elektronicznej i alternatywnej. Słyną z żywiołowych koncertów, nośnych singli i uznania branży – zauważył ich kiedyś nawet amerykański „Pitchfork”. W swojej karierze nagrali cztery płyty, z czego ostatnia, Blood Moon, ukazała się w zeszłym roku. Zręcznie łączą „skandynawską” elektronikę spod znaku The Knife czy Röyksopp, dodając do swojej muzyki elementy gitarowe. Nigdy nie pokazują twarzy, występują zazwyczaj w maskach, a pseudonimów używają nawet w ZAiKS-ie. Dlatego nie dziwi, że gość, który pojawił się we właśnie zaprezentowanej piosence zespołu, również może wydawać się zagadkowy.

Czytaj też: „Nie robimy prawie nic, żeby zapobiec katastrofie” – wywiad z zespołem BOKKA

Rozpoczynamy świętowanie naszych okrągłych 10-tych urodzin! Z totalną radością prezentujemy 1 utwór z cyklu BOKKA hits 10! VIOLET może być Wam znany w innej wersji, ale tę lubimy bardziej, bo nad fioletowymi górami lata z nami ZERØ

– można przeczytać na Facebooku i Instagramie zespołu BOKKA.
Dawid Podsiadło Bokka Violet
fot. BOKKA

ZERØ i BOKKA o snach i koszmarach

Kim jest ZERØ? Bo nie chodzi przecież o polski zespół dance o podobnej nazwie, który nagrał słynną Banię u Cygana. Kiedy wsłuchamy się w pierwsze wersy utworu Violet, który jest niczym innym, jak nową wersją piosenki Violet Mountain Tops z debiutanckiego albumu pt. Bokka, wszystko nagle wydaje się jasne. Informację potwierdzają też doniesienia fanów i komentarze pod piosenką na YouTube: to Dawid Podsiadło, jedna z największych obecnie gwiazd polskiej muzyki. Specjalnie dla BOKKI przybrał on pseudonim ZERØ i śpiewa z wokalistką zespołu o snach, koszmarach oraz prosi w refrenie, żeby go nie budzić. Posłuchajcie (poniżej także dla porównania starsza wersja piosenki sprzed prawie 10 lat):

BOKKA – VIOLET (feat. ZERØ):

BOKKA – Violet Mountain Tops:

Ukrywający swoje personalia zespół świętuje w tym roku 10-lecie istnienia i zapowiada cykl BOKKA hits 10. W jego ramach ukazał się pierwszy utwór z równie tajemniczym gościem, ZERØ. Posłuchajcie. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →