GettyImages

Specjalna platforma FBI wyjaśni, co się stało na festiwalu Astroworld Travisa Scotta


20 stycznia 2022

Podziel się newsem:

FBI powołało do życia specjalną internetową platformę. Uczestnicy festiwalu Astroworld Travisa Scotta są proszeni o wrzucanie na nią zdjęć i nagrań z wydarzenia. Ma to na celu wyjaśnienie okoliczności tragedii, która się na nim wydarzyła. Sprawdź szczegóły.

Tragiczny festiwal Astroworld

Dnia 05.11.2021 miało miejsce wydarzenie, które wstrząsnęło niemal całym światem. Na festiwalu Astroworld zorganizowanym przez Travisa Scotta zmarło na miejscu 8 osób, a w wyniku doznanych obrażeń odeszły w kolejnych dniach następne 2 osoby. Tragedia wyglądała następująco: złożony z 50 tys. ludzi tłum zaczął napierać na siebie nawzajem, by znaleźć się jak najbliżej sceny. W wyniku tego wydarzenia zmarło łącznie 10 osób, a 300 odniosło poważne obrażenia. Od tamtej pory dalsza kariera rapera stoi pod znakiem zapytania. Został usunięty z line-upu Coachelli i kolejne firmy zaczęły odmawiać mu współpracy: m.in. Nike czy Dior.

Od tamtej pory trwa policyjne śledztwo, którego zadaniem jest ustalenie okoliczności śmierci ofiar na festiwalu i znalezienie winnych. Od teraz zostało ono usprawnione o nową platformę internetową, gdzie uczestnicy festiwalu mogą dodawać materiały z wydarzenia, które mają posłużyć jako dowody w śledztwie.

W rozmowie z magazynem Rolling Stone Dr. Darrin Porcher, ekspert w dziedzinie sprawiedliwości kryminalnej, powiedział, że policja w Houston zrobiła to o wiele za późno i że coś takiego powinno mieć miejsce na samym początku śledztwa.

Przeczytaj także: 9-letni chłopiec dziesiątą ofiarą festiwalu Travisa Scotta

Travis Scott
Koncert Travisa Scotta na festiwalu Astroworld, fot. Erika Goldring/WireImage

Fani przychodzą na show, by się świetnie bawić i zdobyć pozytywne doświadczenie. Moją odpowiedzialnością jest dojść do tego, co się tam tak naprawdę wydarzyło. Moim obowiązkiem jest znalezienie rozwiązania.

– powiedział Travis Scott w pierwszym wywiadzie udzielonym po tragedii

Travis Scott zaproponował rodzinom ofiar opłacenie kosztów pogrzebu. Aż połowa z nich odrzuciła tę ofertę.

FBI powołało do życia specjalną internetową platformę. Uczestnicy festiwalu Astroworld Travisa Scotta są proszeni o wrzucanie na nią zdjęć i nagrań z wydarzenia. Ma to na celu wyjaśnienie okoliczności tragedii, która się na nim wydarzyła. Sprawdź szczegóły. Tragiczny festiwal Astroworld Dnia 05.11.2021 miało miejsce wydarzenie, które wstrząsnęło niemal całym światem. Na festiwalu Astroworld zorganizowanym przez […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →