materiały promocyjne

Wielki niewypał trasy „Utopia” Travisa Scotta? Bilety w odsprzedaży za grosze


12 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Travis Scott rozpoczął 11 października trasę promującą swój ostatni album „Utopia”. Według medialnych doniesień nie spotkała się ona jednak z ogromnym zainteresowaniem.

Nieudana trasa koncertowa Scotta?

Według doniesień trasa koncertowa Travisa Scotta Utopia – Circus Maximus Tour, która rozpoczęła się w tym tygodniu, zmaga się z wyjątkowo niskim popytem. To miała być pierwsza oficjalna trasa muzyka od tragedii na Astroworld w 2021 roku, ale powolna sprzedaż biletów i niskie ceny biletów na rynku wtórnym dla tej trasy z kilkudziesięcioma przystankami wskazują na niskie zainteresowanie.

Bilety na trasę Circus Maximus początkowo się wyprzedały, jednak gdy dodano więcej dat, użytkownicy zauważyli, że koncerty nie sprzedają się najlepiej. Na platformie StubHub, gdzie można uzyskać bilety z rynku wtórnego, ceny biletów wtórnych są szokująco niskie. Jak pisze między innymi „USA Today”, najniższe ceny napierwszy koncert Travisa Scotta na trasie, w Charlotte, Północnej Karolinie, który odbył się 11 października, wynosiły zaledwie 7 dolarów.

Portal zauważa, że resellerzy – którzy kupują bilety i odsprzedają je później, najchętniej za większe kwoty – mogą być obecnie stratni nawet na setki, czy tysiące dolarów.

Travis Scott i Utopia

Sytuacja związana ze sprzedażą może dziwić, bo wiele osób czekało na premierę najnowszego albumu artysty. Opinie po jego premierze były jednak mieszane. Dziennikarze opiniotwórczego portalu „Pitchfork” ocenił go zaledwie na 5.7/10, „NME” dało mu 3 na 5 gwiazdek, a „The Guardian” zaledwie dwie. Serwis „Metacritic”, gdzie oceny z różnych stron przeliczane są na znormalizowaną skalę od 0 do 100, ocenił Utopię na 66 punktów, co daje jednak wynik powyżej średniej. Krytycy mówili, że płyta Scotta „nie jest spójna”, a artysta jest w niej „zagubiony”, na dodatek rzekomo kopiując zbyt wiele od Kanye Westa. Znalazły się jednak osoby, piszące, że Utopia wyróżnia się „odwagą, brawurą i nieustannym łamaniem zasad”, co jest niesamowicie potrzebne w świecie hip-hopu.

kadr z teledysku „HIGHEST IN THE ROOM”

Travis Scott rozpoczął 11 października trasę promującą swój ostatni album „Utopia”. Według medialnych doniesień nie spotkała się ona jednak z ogromnym zainteresowaniem. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Nieudana trasa koncertowa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →