Okładka albumu

8 przypadków śmierci na festiwalu Travisa Scotta


06 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Długo oczekiwany, szumnie zapowiadany festiwal Travisa Scotta, ASTROWORLD, rozpoczął się 5 listopada. Niestety, dzień drugi festiwalu został odwołany, z powodu tragicznych wypadków które miały na nim miejsce. Sprawdź szczegóły.

Szczegóły wypadków na koncercie Travisa Scotta

Co najmniej osiem osób zmarło, a mnogość doznała obrażeń pierwszego dnia festiwalu organizowanego przez Travisa Scotta. Panika narastała, gdy tłum zaczął napierać na siebie, by dostać się jak najbliżej sceny w trakcie występu headlinera. 11 osób zabrano do szpitala z powodu problemów z sercem, z czego 8 zmarło. Około 300 osób doznało obrażeń, takich jak zacięcia i siniaki w trakcie eventu, na który przyszło 50 000 tysięcy ludzi. Lokalna polityczka Lina Hidalgo opisała to co się stało jako „niezwykle tragiczną noc”.

Nasze serca są złamane. Ludzie chodzą na takie wydarzenia, by miło spędzić czas, traktują je jako szansę na odpoczynek, stworzenie wspomnień – to nie jest coś, po czym można by się spodziewać ofiar śmiertelnych.

– podaje polityczka

Incydent rozpoczął się około 21:15 w piątek, mówi komendant policji Samuel Peña z Houston: „Tłum zaczął się ściskać, by znaleźć się jak najbliżej sceny i ludzie zaczęli w pewnym momencie panikować. Im ciaśniej się robiło, tym większy był strach”. Jak podaje lokalna gazeta, Travis Scott, organizator wydarzenia, zatrzymywał swój koncert, gdy widział zamieszanie, które miało miejsce pod sceną. Prosił ochronę, by upewniła się, że wszystko jest w porządku i by pomogła ludziom ściśniętym pod sceną. Ratownicy medyczni interweniowali w tłumie wielokrotnie. Amatorskie wideo nagrane przez jednego z fanów przedstawia publikę wskakującą na karetki w tłumie, podczas gdy koncert trwał nieprzerwanie. Organizatorzy zatrzymali wydarzenie, gdy stało się oczywistym, że ludzie odnoszą obrażenia, ale dla ofiar było już za późno.

8 zgonów na koncercie Travisa Scotta
Koncert Travisa Scotta, źródło: GettyImages

Przeczytaj także: Young Thug pozwał właściciela nieruchomości w Atlancie – zarzuca mu… utratę 200 utworów

Długo oczekiwany, szumnie zapowiadany festiwal Travisa Scotta, ASTROWORLD, rozpoczął się 5 listopada. Niestety, dzień drugi festiwalu został odwołany, z powodu tragicznych wypadków które miały na nim miejsce. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →