fot. Piotr Porębski

Sarsa ambasadorką lutego akcji “Spotify Equal”


04 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Twarz Sarsy zdobi okładkę playlisty EQUAL Polska, będącej elementem globalnej akcji platformy streamingowej, mającej na celu wspieranie damskich artystek z całego świata. Sprawdź szczegóły.

SPOTIFY Equal

W Dzień Kobiet roku 2021 Spotify wyskoczyło z nową inicjatywą o nazwie SPOTIFY Equal, w ramach której stworzyło szereg playlist. Główną jest ta ogólnoświatowa o nazwie EQUAL, na której pojawiają się artystki z całego świata, ale każdy kraj, gdzie platforma streamingowa trafia swoim zasięgiem, ma również playlistę dedykowaną sobie. Na naszej prym w tym miesiącu wiedzie Sarsa, która znalazła się na okładce i której piosenka Mówiła Niszcz znajduje się na pierwszym miejscu.

Sarsa
Sarsa na okładce playlisty SPOTIFY Equal, źródło: Spotify

Nowa płyta Sarsy

Kawałek jest singlem promującym nadchodzącą płytę piosenkarki, RUNOSTANY, która swoją premierę ujrzy 25 lutego. W preorderze możecie ją zamówić tutaj. Tracklista krążka prezentuje się następująco:

Sarsa – RUNOSTANY – tracklista

 1. Runo (intro)
 2. Tramwaj nr 9
 3. Ze mną tańcz
 4. Wieża
 5. Na szczęście
 6. Kochanie
 7. Mówiła niszcz
 8. La La Las
 9. Przyspieszam
 10. Mnie dwoje
 11. Stany (outro)

Bo spieszyć się Sarsa nie ma już zamiaru. Zwolniła. A z nią zwolnił cały świat. Nauczyła się dostrzegać magię splątanych korzeni w lesie nieopodal domu. Naturę z całym jej dobrodziejstwem, ale i bezwzględnością. „Kiedy się na chwilę zatrzymujesz – dostrzegasz jak wszystko inne pędzi i nie chcesz już tam wracać”.

Wbrew wszystkiemu, Sarsa nie buduje „Runostanami” poezji dekadenckiej, choć nerwowo rwane struny gitary, niespokojne trąbka, bas, bębny i fortepian mogłyby to sugerować. Przeciwnie.

“Przede wszystkim nauczyłam się szukać w muzyce odbicia tego, co harmonijne, co nastraja pozytywnie. Każdy z nas chce osiągnąć wewnętrzny spokój. Tego właśnie możemy się nauczyć od natury”, mówi (źródło: Onet.pl). Stąd zmiana – uważność, otwarcie na nowe, decyzja o podjęciu wyzwań. I natura. A natura jest życiem. Dobrym życiem.

“Runostany” to muzyczna terapia, której wszyscy dziś potrzebujemy.

– czytamy w opisie wydawnictwa

Inne polskie artystki w Spotify Equal

Niedawno pisaliśmy o Dziarmie, która została pierwszą polską raperką widniejącą na Times Square w Nowym Jorku. Znalazła się tam również za sprawą tytułowej inicjatywy – jej piosenka została częścią playlisty, dzięki czemu jej wizerunek został wykorzystany na billboardzie promującym akcję.

Inne polskie artystki, które otrzymały podobne wyróżnienie to m.in. Luna, Monika Brodka czy Ewa Farna.

Twarz Sarsy zdobi okładkę playlisty EQUAL Polska, będącej elementem globalnej akcji platformy streamingowej, mającej na celu wspieranie damskich artystek z całego świata. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →