via Facebook/Ewa Farna

Ewa Farna przestrzega, by nie iść „Na skróty”


26 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ewa Farna dwa dni przed premierą albumu Umami dzieli się singlem Na skróty, w którym przypomina, że liczy się to, co tu i teraz.

Ewa Farna – nowa płyta, zapowiedź esencji smaku

Proste, że nadchodzącej wielkimi krokami premierze albumu Umami towarzyszą ogromne emocje. Które sięgają zarówno artystki, jak i jej fanów, gdyż każda z zapowiedzi płyty sugerowała, że można spodziewać się czegoś naprawdę dużego. I pomimo tych wysokich oczekiwań, single i tak faktycznie zaskakiwały. Raz, tekstowo, dwa, muzycznie i produkcyjnie, ponieważ wszystkie dotychczas ujawnione utwory prezentują wysoki poziom popu najwyższych lotów. Takiego, który poleci w radio, lecz jednocześnie zaczepi się na dłużej i pozostawi po sobie coś więcej niż tylko prosty refren powtarzany jak mantrę.

Zaczęło się od Ciała, historii istotnej nie tylko jednostkowo, ale również w spektrum całego ruchu bodypositive. Kolejne piosenki z Umami również trzymały się narracji zaangażowanej, jednocześnie będąc bardzo personalne oraz intymne. Warstwa tekstowa to ogromny atut tego albumu, a przecież Ewa Farna wciąż nie odkryła wszystkich kart. Jakie asy jeszcze trzyma w rękawie?

Przeczytaj: Ewa Farna spotyka siebie sprzed 15 lat w sentymentalnym singlu „Wersja 2.0”

Ewa Farna na skróty umami premiera
fot. Dawid Klepadło

Skoro mamy czas – korzystajmy z niego

Najnowszy singiel artystki to mocno przebojowa piosenka z radiowym potencjałem. Energetyczna, ciepła, mocno wieje vibe’em Dua Lipy z Future Nostalgii. Jest to pop w pełnym tego słowa znaczeniu, a jednocześnie muzyka wagi ciężkiej, naszpikowana dużym znaczeniem.

Żyjemy obecnie w rzeczywistości mocno przebodźcowanej. Żywiąc się nagłówkami, hasztagami, clickbajtami, często zdarza się nam pominąć sedno sprawy, bo brakuje nam czasu na wniknięcie głębiej. Miliony spraw, tematów, trudów codziennego życia, dylematów, będąc ciągle w biegu, w ruchu, w pędzie próbujemy znaleźć dla siebie trochę tego czasu…I o tym jest właśnie ten utwór. Trochę ironicznie, ale w sumie trudno się nie zgodzić – że nie mamy czasu by tracić czas

– mówi wokalistka o singlu “Na skróty”.

Słowa do utworu napisała Ewa Farna wspólnie z Margaret i KaCeZetem, natomiast za klip towarzyszący piosence odpowiedzialne jest BeLogic Studio/be4tune.

Ewa Farna – Na skróty [Official Music Video]

Ewa Farna dwa dni przed premierą albumu Umami dzieli się singlem Na skróty, w którym przypomina, że liczy się to, co tu i teraz. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →