fot. Beata Matheova

Ewa Farna i jej „Ciało” – i Twoje, i Twoje, i Twoje i Twoje też


26 maja 2021

Podziel się newsem:

Ewa Farna właśnie zapowiedziała swój szósty długogrający album w języku polskim. Singiel Ciało promuje nadchodzący krążek artystki, a ponadto jest utworem zaangażowanym – i takich również nie zabraknie na płycie. Koniecznie sprawdźcie powrót wokalistki i zobaczcie, jak wyważony i trafny może być ten muzyczny ekshibicjonizm.

„Jestem Ewa a to jest moje Ciało”

Zanim w sieci ukazał się sam utwór, wokalistka podzieliła się krótkim teaserem zwiastującym jej najnowszy materiał. Ten sneak-peek wystarczył, by w Internecie zawrzało, ponieważ Ewa Farna zrobiła coś, co dalej uważa się za kontrowersyjne, czy nawet obrazoburcze. Artystka pokazała ciało. Przytoczyła obraźliwe komentarze, które padały w jej stronę. Dużo się mówi o ciałopozytywności, lecz nadal za mało. Brakuje tego kontentu w największych mass mediach, które przecież budują pewne stereotypy, kształtują kanon etc. Ruch Ewy był ruchem w dobrą stronę – akceptacji oraz dyskusji o tym, jak ważne jest zaakceptowanie siebie takim, jakim się jest.

Przeczytaj: Ewa Farna w feministycznej zapowiedzi singla „Ciało”

Ewa Farna – Ciało

Zaakceptować swoje ciało

To nie jest tylko historia Ewy. To są przypadki wielu kobiet. I wielu mężczyzn. Wielu dorastających ludzi i tych dojrzałych również. Projekt Ciało, choć skupia się na kobietach, mówi o wszystkich. Jest dla nas, dla naszej świadomości.

Chodzi o celebrowanie ciała pod względem jego funkcjonowania, a nie tylko estetyki, do której nas świat mocno pcha. Po tym, jak moje ciało przyniosło na świat nowe życie, zyskałam do niego jeszcze większy szacunek, jestem pełna podziwu za to, co potrafi. Moje ciało bywało gnębione przez innych i nawet się wstydzę, że czasami w niego zwątpiłam. Moje chociaż nie szczupłe nogi doprowadziły mnie aż tutaj, na barkach też coś już tam udźwignęłam, więc jestem tak normalnie wdzięczna.

Całe życie ciało będzie się zmieniać, zmiana to jedyne na co możemy liczyć. Wiec chcę potrafić polubić albo przynajmniej zaakceptować to, czego nie da się zmienić

– Ewa Farna o singlu Ciało
Ewa Farna ciało singiel kiedy płyta
fot. Beata Matheova

Muzycznie kręci się to przyjemnie, może bez zaskoczeń, ale z tej czystej popowości wydobyty jest naprawdę przyjemny rytm, który zresztą jest doskonałą podkładką pod liryczne przesłanie. To ono znajduje się na pierwszym planie – dobitnie i dosłownie. Singiel Ciało promuje płytę UMAMI – warto trzymać więc rękę na pulsie i sprawdzać, co takiego dzieje się u Ewy Farny, bowiem szykuje się tu naprawdę mocny, obiecujący powrót.

Ewa Farna – Ciało

Ewa Farna właśnie zapowiedziała swój szósty długogrający album w języku polskim. Singiel Ciało promuje nadchodzący krążek artystki, a ponadto jest utworem zaangażowanym – i takich również nie zabraknie na płycie. Koniecznie sprawdźcie powrót wokalistki i zobaczcie, jak wyważony i trafny może być ten muzyczny ekshibicjonizm. „Jestem Ewa a to jest moje Ciało” Zanim w sieci […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.