Fot. Klaudia Piekarska @puulovver

Dziarma została pierwszą polską raperką na Times Square w Nowym Jorku


20 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dziarma z ogromnym sukcesem! Raperka została twarzą playlisty EQUAL platformy Spotify, która promuje artystki z całego świata.

Dziarma na Times Square

Dziękuję @spotifypoland za to ogromne wyróżnienie! 💚 Nadal w to nie wierzę! Pierwsza polska raperka na billboardzie na Times Square 🙏🏼 Jestem wzruszona. 🥺 Spotify EQUAL to playlista stworzona by promować artystki z ponad 50 krajów, motywować je do działania i pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych. 🙏🏼💚 #gogirls#girlpower#SpotifyEQUAL

– napisała raperka na swoim Instagramie.

Agata Dziarmagowska nie jest pierwszą polską artystką, która widnieje na tym billboardzie, jest jednak pierwszą wykonawczynią z gatunku rap. Przed nią to wyróżnienie otrzymały m.in. Hania Rani, Brodka czy Natalia Szroeder.

Warto zaznaczyć, że EQUAL to nie tylko playlista z ramienia Spotify. To także ogólnoświatowa inicjatywa, która zadebiutowała 8 marca 2021, czyli w Dzień Kobiet. Jej zadaniem jest zapewnienie wsparcia utalentowanym muzycznym zawodniczkom z całego świata, w związku z czym w planach jest szereg aktywności wspierających równość obydwu płci.

Ostatnia płyta Dziarmy

10 grudnia nakładem wytwórni 2020 na rynku ukazał się debiut artystki pt. DZIARMA.

DZIARMA, jedna z najbarwniejszych i najbardziej pracowitych przedstawicielek polskiego rapu, przedstawia swój debiutancki album. Od kiedy bezkompromisowo wkroczyła na scenę kilka lat temu, z miejsca stała się jedną z jej najmocniejszych reprezentantek.

Jest wszystkim tym, czego boi się polski rap, a każdy jej kolejny singiel odbija się szerokim echem. Długo wyczekiwany album DZIARMA ukaże się 10 grudnia nakładem wytwórni 2020. Raperka łamie tabu, mówi co myśli, nie stroni od ciętego języka, nie przejmuje się konwenansami, a jednocześnie pokazuje się od nieznanej do tej pory, wrażliwej strony.

Szczera do bólu, rozpycha się łokciami w świecie mocno zdominowanym przez mężczyzn i kulturowe kalki, celnie komentując otaczającą ją rzeczywistość. Jednocześnie serwuje wysoką jakość muzyczną i liryczną, eksperymentuje z brzmieniami i własnym wokalem.

– czytaliśmy w opisie wydawnictwa.

Przeczytaj także: Dziarma: „Nie wstydzę się emocji” [wywiad]

Tracklista krążka prezentuje się tak:

Tracklista krążka “DZIARMA”

Dziarma – Cake feat. Kizo

Dziarma z ogromnym sukcesem! Raperka została twarzą playlisty EQUAL platformy Spotify, która promuje artystki z całego świata. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Dziarma na Times Square […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →