Fot. Klaudia Piekarska @puulovver

Dziarma została pierwszą polską raperką na Times Square w Nowym Jorku


20 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Dziarma z ogromnym sukcesem! Raperka została twarzą playlisty EQUAL platformy Spotify, która promuje artystki z całego świata.

Dziarma na Times Square

Dziękuję @spotifypoland za to ogromne wyróżnienie! 💚 Nadal w to nie wierzę! Pierwsza polska raperka na billboardzie na Times Square 🙏🏼 Jestem wzruszona. 🥺 Spotify EQUAL to playlista stworzona by promować artystki z ponad 50 krajów, motywować je do działania i pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych. 🙏🏼💚 #gogirls#girlpower#SpotifyEQUAL

– napisała raperka na swoim Instagramie.

Agata Dziarmagowska nie jest pierwszą polską artystką, która widnieje na tym billboardzie, jest jednak pierwszą wykonawczynią z gatunku rap. Przed nią to wyróżnienie otrzymały m.in. Hania Rani, Brodka czy Natalia Szroeder.

Warto zaznaczyć, że EQUAL to nie tylko playlista z ramienia Spotify. To także ogólnoświatowa inicjatywa, która zadebiutowała 8 marca 2021, czyli w Dzień Kobiet. Jej zadaniem jest zapewnienie wsparcia utalentowanym muzycznym zawodniczkom z całego świata, w związku z czym w planach jest szereg aktywności wspierających równość obydwu płci.

Ostatnia płyta Dziarmy

10 grudnia nakładem wytwórni 2020 na rynku ukazał się debiut artystki pt. DZIARMA.

DZIARMA, jedna z najbarwniejszych i najbardziej pracowitych przedstawicielek polskiego rapu, przedstawia swój debiutancki album. Od kiedy bezkompromisowo wkroczyła na scenę kilka lat temu, z miejsca stała się jedną z jej najmocniejszych reprezentantek.

Jest wszystkim tym, czego boi się polski rap, a każdy jej kolejny singiel odbija się szerokim echem. Długo wyczekiwany album DZIARMA ukaże się 10 grudnia nakładem wytwórni 2020. Raperka łamie tabu, mówi co myśli, nie stroni od ciętego języka, nie przejmuje się konwenansami, a jednocześnie pokazuje się od nieznanej do tej pory, wrażliwej strony.

Szczera do bólu, rozpycha się łokciami w świecie mocno zdominowanym przez mężczyzn i kulturowe kalki, celnie komentując otaczającą ją rzeczywistość. Jednocześnie serwuje wysoką jakość muzyczną i liryczną, eksperymentuje z brzmieniami i własnym wokalem.

– czytaliśmy w opisie wydawnictwa.

Przeczytaj także: Dziarma: „Nie wstydzę się emocji” [wywiad]

Tracklista krążka prezentuje się tak:

Tracklista krążka „DZIARMA”

Dziarma – Cake feat. Kizo

Dziarma z ogromnym sukcesem! Raperka została twarzą playlisty EQUAL platformy Spotify, która promuje artystki z całego świata. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Dziarma na Times Square Dziękuję @spotifypoland za to ogromne wyróżnienie! 💚 Nadal […]

Kup bilety na Polish Hip-Hop Festival 2022 w Płocku

Biletomat.pl
260 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →