fot. Piotr Porębski

Sarsa rozprawia się z mitem o “ludzkich potworach” w singlu “Mówiła niszcz”


28 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sarsa zapowiada swój nowy album Runostany kolejnym singlem – Mówiła niszcz. To najbardziej poruszająca muzyczna opowieść w karierze tej artystki.

Nowy album Sarsy najbardziej intrygującą premierą 2022 roku?

Jest już jasne, że nowy album SarsyRunostany – będzie jedną z ciekawszych premier tego roku na polskiej scenie muzycznej. Artystka nie przestaje intrygować kolejnymi wcieleniami swojej nowej artystycznej odsłony, w której zdecydowała się na szczerość autentyczność i rozprawienie z najbardziej dotykającymi ją w życiu kwestiami.

Zobacz również: Polskie premiery, na które czekamy w 2022 roku

Sarsa Mówiła niszcz
Sarsa, fot. Piotr Porębski

Mówiła niszcz, czyli Sarsa o historii “potwora” w ludzkiej skórze

Nie inaczej jest przy okazji najnowszego singla SarsyMówiła niszcz, ostatniej już zapowiedzi przed premierą albumu Runostany. Tym razem artystka ubrała w dźwięki historię o tym, jak łatwo idzie się w ogień za kimś wspaniałym, choć co w momencie, gdy idziecie się w ogień za kimś, kto zdaje się być „potworem”? Sarsa rozprawia się z mitami na temat “potworów” w ludzkiej skórze, a sama pisze o swoim najnowszym singlu:

To czwarty singiel z albumu “Runostany”. Chyba najbardziej mnie “rusza” i przez swoją osobistą naturę jest najbardziej symboliczny.

Podobno za sukcesem każdego człowieka stoi jego matka. Jej odwaga i miłość objawia się później w ważnych chwilach życia dziecka. Kiedyś usłyszałam historię pewnego chłopca, który był niechcianym i niekochanym dzieckiem. Jego rodzice byli “potworami”. Jego ojciec potwornie go traktował, a mama nauczyła go jedynie jak niszczyć. W życiu dorosłym chłopiec ten był nieprzeciętnie inteligentny. Ale nie potrafił odnaleźć się w społeczeństwie. Miał problem z wyrażaniem swoich emocji i nie potrafił też odczytywać emocji otaczających go osób. Nie był złym człowiekiem w dniu narodzin – to ktoś go takim uczynił. Tym kimś byli jego rodzice, którzy wyrządzili mu ogromną krzywdę.

Ten utwór dotyka symbolicznie tematu “skąd się biorą potwory?”. I chciałabym żeby przypominał, że za każdym człowiekiem i jego czynem stoi jakaś historia – nie zawsze pełna miłości i zrozumienia. Są czyny, które obiektywnie są złe i nie da się ich usprawiedliwić. Każdy czyn ma też swoją przyczynę.

“Mówiła niszcz” to bardzo osobisty utwór o tym, że czasami nawet upadek “potwora” powoduje cierpienie jego bliskich.

Sarsa sama przyznaje, że wraz z poruszającym singlem Mówiła niszcz wyrzuca z siebie historię, która jej ciąży. Posłuchajcie zatem tej wyjątkowej opowieści oprawionej w wizualną animację autorstwa Marty Kacprzak!

Sarsa – Mówiła Niszcz, posłuchaj singla!

Runostany – Sarsa zdradza tracklistę i okładkę nowego albumu

Czwarty album SarsyRunostany – ujrzy światło dzienne już 25 lutego 2022 roku. Zapowiadają go single La La Las, Przyspieszam, Ze mną tańcz oraz najnowszy – Mówiła niszcz. Już teraz możecie zamawiać preorder fizycznego wydania płyty, na której znajdzie się w sumie jedenaście piosenek. Sprawdźcie, jak prezentuje się tracklista albumu, o którym sama artystka pisze:

Album “Runostany” to album refleksji nad tą częścią rzeczywistości, która robi mi największe spadki nastrojów. Cieszę się, że mogę powoli odkrywać dla Was tę płytę. Cieszę się, że coraz więcej ludzi chce się na chwilę zatrzymać z tego pędu i wyrwać z magmy pędzących dookoła informacji. ☄️ Gdy tworzyłam piosenki na album “Runostany” – musiałam się zatrzymać. Sama bym gnała dalej do przodu i ścigała się – ale na szczęście zaszłam w ciąże i mój synek mnie zatrzymał. 💫 Dopiero gdy staniesz w bezruchu, widzisz jaka jazda dzieje się dookoła. To jak z jazdą pociągiem: gdy jesteś w środku nie odczuwasz prędkości, hałasu itd., ale gdy staniesz przy torach… Heh, niby taki banał, ale ja nie umiałam samodzielnie tego odkryć oraz wciąż pracuje nad tym, by ten balans zatrzymać. To mega trudne dla mnie. Ta płyta jest przede wszystkim dla ludzi, którzy chcieliby czasami wysiąść z pociągu, którzy chcieliby się ze mną zatrzymać na chwilę refleksji. Tak mi się wydaje… ale oczywiście mogę się też we wszystkim mylić. 🤷‍♀️ 

Tak czy inaczej – bardzo się nie mogę doczekać aż oddam Wam całą płytę i dowiem się jak Wam to robi.

Sarsa – Runostany, tracklista albumu:

 1. Runo (intro)
 2. Tramwaj nr 9
 3. Ze mną tańcz
 4. Wieża
 5. Na szczęście
 6. Kochanie
 7. Mówiła niszcz
 8. La La Las
 9. Przyspieszam
 10. Mnie dwoje
 11. Stany (outro)
Sarsa Mówiła niszcz Runostany okładka
Sarsa – “Runostany”, okładka albumu

Sarsa zapowiada swój nowy album Runostany kolejnym singlem – Mówiła niszcz. To najbardziej poruszająca muzyczna opowieść w karierze tej artystki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Nowy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →