fot. Piotr Porębski

Sarsa zabiera nas do wirtualnego świata w singlu „Ze Mną Tańcz”


21 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Sarsa prezentuje drugi singiel zapowiadający jej nadchodzący album RUNOSTANY. Teledysk do utworu Ze Mną Tańcz zabierze Was do wirtualnej rzeczywiści.

Sarsa zaprasza do tańca w innym wymiarze

Swoje nowe wydawnictwo Sarsa zapowiadała alternatywnym singlem Przyśpieszam. Po tym dość intrygującym zwiastunie, który nadchodzący album artystki okrył płaszczem niespodzianki i nie do końca wskazywał, czego możemy się spodziewać po całości, artystka powraca z kolejną odsłoną RUNOSTANÓW.

Zobacz również: Zaskakująca Sarsa zapowiada nowy album singlem „Przyspieszam”

Sarsa – Przyśpieszam, posłuchaj singla!

Najnowszy singiel Sarsy to zdecydowanie bardziej przebojowa propozycja, która bynajmniej nie jest jednak powrotem do brzmień z czasów Tęskno Mi, Zakryj, Naucz Mnie czy Zapomnij Mi. Artystka wyraźnie zaznacza, że obrała nowy kierunek, gdzie ramię w ramię z przebojowością idzie ciekawy pomysł, dopracowana warstwa muzyczna i świetna produkcja. Sama artystka mówi o swoim najnowszym utworze:

Ze mną tańcz otwiera portal i zabiera nas w podróż – tym razem do magicznego lasu, gdzie drzewa mają aury, czas i przestrzeń wiruje, wszystko jest ze sobą połączone. Utwór opowiada o transcendentnej wizji braku przypadków, o tym, że każdy napotkany człowiek, zdarzenie w naszym życiu jest częścią scenariusza, który sami sobie napisaliśmy. Ważne jest tu i teraz – bo w „tu i teraz” rozgrywa się cała akcja naszego życia. I chociaż ta chwila, tak ulotna i niewierna, zaraz przeminie – to zapraszam Was do tańca i cieszenia się tą chwilą, skoro już ją dla siebie mamy!

Sarsa Ze mną tańcz singiel teledysk
Sarsa – Ze Mną Tańcz, okładka singla,
autor grafiki – RYBSKIE

Sarsa jako pierwsza artystka w Polsce z teledyskiem w technologii XR

Dodatkowo, przy okazji singla Ze Mną Tańcz, Sarsa kontynuuję zapoczątkowaną przy okazji swojej poprzedniej premiery ścieżkę, w ramach której nie tylko dopracowuje same utwory, ale i towarzyszące im teledyski. Jednak tym razem artystka proponuje nam coś zgoła odmiennego od wcześniejszego, organicznego obrazu do utworu Przyśpieszam.

W Ze Mną Tańcz Sarsa zabiera nas do specjalnie na tę okazję stworzonego uniwersum, które mogłoby być urzeczywistnieniem naszych marzeń sennych. W klipie artystka została otoczona przez tańczące hybrydy ludzi i zwierząt, a efekt ten uzyskano dzięki innowacyjnej technologii XR, na którą składają się wszystkie technologie immersyjne: rzeczywistość rozszerzona AR, rzeczywistość wirtualna VR oraz rzeczywistość mieszana MR. W efekcie Sarsa przeniosła się na ponad 3 minuty do wirtualnego świata, który został wykreowany przez Kubę Matyka i Kamilę Staszczyszyn ze studia Melt. Sprawdźcie efekty!

Sarsa – Ze Mną Tańcz, zobacz wyjątkowy teledysk stworzony w technologii XR

Sarsa przenosi przez kwantowy portal z wirtualnej rzeczywistość XR, do prawdziwego lasu

Jeśli jednak po tej chwilowej przygodzie z innym wymiarem rzeczywistości stęskniliście się za prawdziwym, realistycznym światem i przyrodą, blisko której Sarsa zabrała nas przy okazji swojego poprzedniego singla Przyśpieszam, mamy dla Was dobre wieści! Artystka budzi się ze snu i powraca na łono natury, aby podzielić się z nami wyjątkową live sesją, podczas której zaprezentowała swój najnowszy utwór Ze Mną Tańcz w wersji akustycznej, jedynie przy akompaniamencie gitar.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat, gdyby wszystko sprowadziło się tylko do świata wirtualnego? Jak wyglądałyby nasze codzienne relacje, które i tak już często są zdominowane przez wirtualną komunikację? Wirtualna rzeczywistość i możliwość przeniesienia się do niej – choć na chwilę – budzą ekscytację. Ale nie możemy zapominać o tym co jest tu i teraz. Świat realny daje nam możliwości, o których często zapominamy. W nim kryje się największy potencjał, który powinniśmy pielęgnować i czuć wdzięczność, niezależnie od zawirowań codzienności. Natura pozwala nam się zresetować i skupić myśl na tym, co jest faktycznie ważne. Dzięki naturze uczymy się być bliżej siebie, ale też bliżej drugiego człowieka, tworząc z nim prawdziwą relację. Daje nam ukojenie przed wirtualnym światem. Dlatego warto zadbać o naszą planetę i relację z nią. Warto się obudzić, dopóki mamy jeszcze czas

– czytamy w informacji prasowej.

Sarsa Ze mną tańcz live session w lesie
Sarsa, fot. Tomek Wilczyński

Nowa wersja singla, odarta z jego pierwotnej, elektryzującej, tanecznej energii, nie mogła wybrzmieć lepiej nigdzie indziej niż właśnie w okolicznościach przyrody. W związku z tym Sarsa zarejestrowała swoje wykonanie live, podczas którego towarzyszą jej jedynie gitarzysta, Paweł Smakulski oraz odgłosy okolicznych mieszkańców, w samym sercu zielonego lasu, pośród mchu i rzędów drzew, zza których prześwitują promienie jesiennego słońca. Co za klimat! Sprawdźcie sami!

Posłuchaj singla Ze Mną Tańcz w nowej, akustycznej odsłonie!

Sarsa prezentuje drugi singiel zapowiadający jej nadchodzący album RUNOSTANY. Teledysk do utworu Ze Mną Tańcz zabierze Was do wirtualnej rzeczywiści. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Sarsa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →