O.S.T.R. i Hades we wspólnym numerze biorą pod lupę światowe teorie spiskowe


29 października 2020

Podziel się newsem:

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. O.S.T.R. i Hades udostępnili bowiem wspólny utwór, zapowiadający kontynuację wydanego w 2013 roku HAOSU.

Niespodziewany powrót

Pod koniec lutego 2013 roku światło dzienne ujrzał HAOS, czyli pierwszy album, będący efektem współpracy pomiędzy Hadesem a Ostrym. Ogłoszenie współpracy dwóch raperów było niemałym zaskoczeniem i wywołało niemałe poruszenie w środowisku hip-hopowym. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pojawiały się także głosy, iż Hades swoimi barsami, będzie odstawał od poziomu, który według tych osób prezentuje O.S.T.R., który wówczas był po wydaniu fantastycznego Jazz, Dwa, Trzy…, i minialbumu Copycats.

Jednakże po premierze pierwszego singla, wiadome było to, że album będzie stał na bardzo wysokim poziomie, zarówno jeżeli chodzi o treść i tematykę utworów, jak i podkłady muzyczne.

Co ciekawe, rok 2013, na fali popularności współpracy O.S.T.R.a i Hadesa, przyniósł nam wysyp kolaboracyjnych albumów. Bowiem to właśnie wtedy ukazywały się Nowe Światło od Miuosha i Onara, a także Potwierdzone Info od Tedego i Dioxa.

HAOS już w przedsprzedaży otrzymał status Złotej Płyty i pewnym krokiem wszedł na pierwsze miejsce ówczesnego notowania OLIS. Krążek zebrał także świetne opinie wśród recenzentów i słuchaczy, którzy z utęsknieniem wyczekiwali jego kontynuacji.

O.S.T.R. & Hades – HAOS – odsłuch albumu

Na tą, musieliśmy poczekać nieco ponad 7 lat, kiedy to niespodziewanie panowie udostępnili nowy singiel pt. Illuminati, a także zapowiedzieli kontynuację kultowego już albumu.

Singiel został w całości wyprodukowany przez Ostrego, a tematyka w nim poruszona, dla wielu osób może być dosyć zaskakująca. Duet podjął się bowiem tematyki związanej z wszechobecnymi już fake newsami i teoriami spiskowymi, zresztą przekonajcie się sami.

O.S.T.R. & Hades – Illuminati

Projekt “ku pokrzepieniu serc”

Nowy album to nie tylko powrót kultowego duetu, ale jak piszą sami raperzy, próba nagrania albumu „ku pokrzepieniu serc”. Tym właśnie krążkiem ma być HAO2, którego premiera zapowiedziana jest na 4 grudnia.

O.S.T.R i Hades - HAO2 - okładka albumu
O.S.T.R & Hades – HAO2 – okładka albumu

HAO2, w całości powstawał, w okresie, gdy społeczeństwo, jak i cała branża muzyczna, dostała potężnego prawego sierpowego, wymierzonego współmiernie przez pandemię koronawirusa i chaotyczne decyzje rządzących.

O.S.T.R. i Hades przedstawiają na nim swoje odczucia na temat samej pandemii, a także jej skutków. Nie powinno więc dziwić, że tematyka krążka osadzona jest w mocno postapokaliptycznym i posępnym klimacie.

Co ciekawe, pomimo utrzymania projektu w ścisłej tajemnicy, panowie zdołali nagrać ponad 40 utworów, z czego na album, finalnie trafiło tylko 14. Ze względu na taką sytuację, do każdego zamówionego egzemplarza albumu, dodawana będzie także EP’ka zawierająca utwory, które nie znalazły się na albumie.

Krążek, w limitowanym, jak i standardowym nakładzie, możecie zamawiać ze strony asfaltshop.pl.

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. O.S.T.R. i Hades udostępnili bowiem wspólny utwór, zapowiadający kontynuację wydanego w 2013 roku HAOSU. Niespodziewany powrót Pod koniec lutego 2013 roku światło dzienne ujrzał HAOS, czyli pierwszy album, będący efektem współpracy pomiędzy Hadesem a Ostrym. Ogłoszenie współpracy dwóch raperów było niemałym zaskoczeniem i wywołało niemałe poruszenie w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

O.S.T.R. - koncert premierowy | Olsztyn, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →