źródło: followrap.com

Niespodzianka od LOWPASS! Nowa epka już dostępna


25 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Zespół LOWPASS, który w kwietniu wydał album o tym samym tytule, powraca z nowym materiałem. + EP to pewne rozszerzenie i uzupełnienie płyty.

Patrz, jak oni tańczą

LOWPASS do teraz pozostaje całkiem niemałym zaskoczeniem. W skład zespołu wchodzą raperzy Miły ATZ i Marceli Bober oraz odpowiedzialni za warstwę muzyczną Miroff i Wuja HZG. Single promujące ich pierwszą płytę zaskakiwały swoją… niespójnością. No bo tak: kto by się spodziewał, że po całkiem mocnym i będącym manifestem wobec obecnej sytuacji w kraju Jesteś bydłem pojawi się balansujące gdzieś na granicach funku, disco i może nawet boogie Patrz Jak Tańczę? Sam tytuł wiele z resztą mówi. Słuchając tej z pozoru nieprzemyślanej koncepcji można było złapać się za głowę, że jak to tak? Co oni w końcu chcą robić, niech się zdecydują. W tym chaosie wiła się jednak bardzo przemyślana ścieżka, którą już słychać doskonale na albumie. Krzysiek Nowak w swojej recenzji trafnie zauważył, że Atezek i Bober „brzmią, jakby siedzieli na zadymionym kwadracie i komunikowali się ze sobą nie tyle pełnymi zdaniami, ile zbitkami skojarzeń z kalejdoskopu szybko przemykających myśli, z rzadka będąc wyrywanymi ze zwiechy”. Panowie zapowiadali, że to jeszcze nie koniec ich twórczości w tym roku i właśnie ukazała się nowa epka.

Niespodzianka od LOWPASS! Nowa epka już dostępna
LOWPASS – + EP, okładka epki

LOWPASS to nadal synonim czilerki

Słuchając + EP złapałem się na tym, że znowu muszę włączać ją od nowa. Nowe wydawnictwo LOWPASS uzależnia w taki sam sposób, jak ich długogrający krążek. Pomimo całkiem poważnych, czy momentami nawet ciężkich tematów, jakie wylewają się z linijek, całość ubrana jest w odprężające muzyczne szaty. W refrenie utworu Cug możemy usłyszeć, że panowie mają w studio powietrze gęste od myśli, chociaż to zapewne nie myśli tak unosiły się w pomieszczeniu. Dzięki temu materiał jest po prostu luźny. Uzupełnione saksofonem bity idealnie nadadzą się na jakieś letnie, wieczorne spacerki. Warstwa muzyczna przypomina mi też momentami Paktofonikę, czy pierwsze krążki Kalibra 44. Nie brakło rzecz jasna newschoolowych brzmień, czy charakterystycznych dla twórczości Atezeka klimatów w stylu grime’u czy UK garage. Na epce pojawili się również goście: swój kolejny występ u LOWPASS zaliczył Michał Szczygieł, są również Hodak, Hades, Barto Katt czy Szopeen. Obsada jest, co by tu nie mówić, mocna. Słuchajcie i bujajcie się zatem do + EP i koniecznie podzielcie się tą grupą z kimś, kto jeszcze ich nie zna.

LOWPASS, Hodak, Hades, Barto Katt – Sen Psychola

Zespół LOWPASS, który w kwietniu wydał album o tym samym tytule, powraca z nowym materiałem. + EP to pewne rozszerzenie i uzupełnienie płyty. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →