Marceli Bober z grupy Lowpass wydał singiel. Album w drodze


15 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Marceli Bober pozostawał dotąd niedoceniony. Teraz, po premierze albumu Lowpass zaprezentował nowy kawałek. Czy wyda płytę w majorsie?

Błyszczący, ale w cieniu

Bez dwóch zdań: w ostatniej dekadzie na polskiej scenie rapowej pojawiło się mało ciekawszych twórców niż Marceli Bober. Do niedawna jednak artysta z Nasielska był znany głównie zajawkowiczom. Ten stan rzeczy zmienił się nieco dzięki drugiej edycji akcji Hot16Challenge, bo to w niej raper zgarnął ponad 100 tysięcy wyświetleń. Później pojawił się również na albumie Miłego ATZ w utworze Kosmiczne sny, a ostatnio wypłynął jeszcze szerzej za sprawą krążka Lowpass.

Dziś poznaliśmy nowy track Marcelego, który najwyraźniej postanowił sumiennie zdyskontować pozytywny szum wokół wspomnianej wcześniej grupy.

Marceli Bober #hot16challenge2

Zawsze inaczej niż reszta

Zaklasyfikowanie Dunno to zadanie z gatunku tych trudnych. Mamy tu do czynienia z bardzo przestrzennym, wręcz introwertycznym cykaczem eemzeta i Atutowego, który nigdzie nie goni, lecz spowalnia tempo. Marceli Bober, co u niego częste, rapuje niemal szeptem, polegając na własnym głosie i przyjemnie wtapiając się w produkcję. Nie oznacza to jednak, że nawija sobie byle bzdety – zadbał też o to, by tekst zilustrował jego obecną sytuację na scenie i w życiu. Nie musi się wydzierać, żeby zasygnalizować, iż chciałby więcej i więcej.

Marceli Bober – Dunno

Solowy kontrakt już za moment?

Co bardziej spostrzegawczy zauważyli pewnie, że pod kawałkiem w serwisach streamingowych pojawia się kolejny raz adnotacja dotycząca Universal Music Polska. Możemy więc wstępnie założyć, że wytwórnia-matka lub Def Jam Recordings Poland działają z Marcelim nie tylko w ramach wspomnianego Lowpassu. A że utwór promuje nadchodzący album… Sami dobrze wiecie, o co chodzi.

Marceli Bober pozostawał dotąd niedoceniony. Teraz, po premierze albumu Lowpass zaprezentował nowy kawałek. Czy wyda płytę w majorsie? Błyszczący, ale w cieniu Bez dwóch zdań: w ostatniej dekadzie na polskiej scenie rapowej pojawiło się mało ciekawszych twórców niż Marceli Bober. Do niedawna jednak artysta z Nasielska był znany głównie zajawkowiczom. Ten stan rzeczy zmienił się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →