materiały prasowe

Natalia Nykiel zdradza szczegóły premiery swojego nowego albumu


14 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Natalia Nykiel nie trzyma nas dłużej w niepewności. Właśnie poznaliśmy tytuł, okładkę, tracklistę oraz datę premiery jej nadchodzącego albumu – Regnum.

Natalia Nykiel odkrywa karty swojej nowej płyty

Takie piątki lubimy! Przepełnione nie tylko nową muzyką, ale również zapowiedziami nadchodzących nowości. Jedną z nich i niezwykle wyczekiwaną, podzieliła się właśnie Natalia Nykiel. Mowa oczywiście o jej nadchodzącym, trzecim długogrającym albumie.

Choć Discordia, ostatni longplay Natalii, ukazała się w 2017 roku – nie możemy w tym przypadku narzekać na nudę. W międzyczasie wokalistka wydała bowiem fantastyczną EP-kę Origo, która zdobyła liczne nagrody, w tym Fryderyk w kategorii Album Roku Elektronika 2020. Z kolei w ostatnich miesiącach artystka raz po raz serwowała nam nowe single, zwiastujące jej nadchodzący album.

Natalia Nykiel – Total Błękit, posłuchaj!

Natalia Nykiel i jej muzyczne Królestwo. W przenośni i dosłownie!

Tym sposobem znamy już dość sporą część trzeciego albumu w dyskografii Natalii Nykiel. Takie single, jak kolorowe P.R.I.D.E., psychodeliczne Królestwo, przejmująca ballada Epoka X, radosny Atlantyk (w wersji anglojęzycznej Ocean) czy ostatni, poruszający – Taka jak ty, to zupełnie odmienne odsłony muzyczne Natalii Nykiel, po czym możemy jedynie wnioskować, że jej nadchodząca płyta będzie pełną eklektyzmu, międzygatunkową przygodą dźwiękową. Całość zaś złoży się na zupełnie nowe, niepokojące, muzyczne uniwersum wokalistki, która z pomocą artystów – Łukasza Zabłockiego i Zuzy Słomińskiej wykreowała wielowymiarowy, audiowizualny świat, po wejściu do którego zrozumiemy, że nic nie będzie dla nas już tak oczywiste, jak mogłoby nam się wydawać.

Znacie już 4 utwory z nowej płyty.☄️Każdy pokazał jej zupełnie inną stronę. Podoba mi się to, że Wasze zdania na temat dotychczasowych piosenek są tak różne. To powoduje, że jestem jeszcze bardziej podekscytowana premierą albumu ❤️‍🔥

– pisze o swoim nachodzącym albumie sama artystka.

Natalia Nykiel – Epoka X, posłuchaj!

Na ten koncepcyjny album, który, jak zdradziła sama Natalia, będzie nosić tytuł Regnum (w język łacińskim słowo to oznacza Królestwo, złoży się łącznie trzynaście piosnek, w tym bonus track w postaci anglojęzycznej wersji singla Atlantyk oraz efekt zapowiadanej już przez artystkę współpracy z… Piotrem Roguckim w postaci utworu List za widnokrąg! To jednak wciąż nie wszystko, bo gościnnie jeden z tekstów na Regnum napisał Król. Z kolei nad warstwą muzyczną ponownie w całości odpowiedzialny jest Michał Fox Król. Sprawdźcie, jak prezentuje się pełna tracklista tego muzycznego Królestwa Natalii!

Natalia Nykiel – Regnum, tracklista:

 1. Niech płonie
 2. Królestwo
 3. Pętla
 4. P.R.I.D.E.
 5. Tu nie ma fobii
 6. Oczy, kontur, cień
 7. Epoka X
 8. Urok
 9. Atlantyk
 10. Sami
 11. Taka, jak ty
 12. List za widnokrąg feat. Piotr Rogucki
 13. Ocean (bonus track)

Płyta „REGNUM” to najbardziej osobisty krążek w karierze Natalii. Powstawał w trudnym czasie – kiedy zostaliśmy zmuszeni do odcięcia się od świata, stając pod przymusem konfrontacji z samymi sobą. Uniwersum „REGNUM” to świadoma i dojrzała kreacja, jednocześnie zawierająca się w trendzie dark romantic, ale opowiadająca także własną, nową historię. To podróż przez fantastyczną dystopię – niezrozumiałą, ale wciągającą i elektryzującą

– czytamy w opisie albumu.
Natalia Nykiel Regnum premiera płyty
Natalia Nykiel – Regnum, okładka płyty / cover: @bibimbobo__, zdjęcie: Łukasz Zabłocki

Regnum – kiedy premiera nowego albumu Natalii Nykiel?

Brakuje już tylko jednego, choć, zdaje się, najważniejszego, czyli daty premiery albumu! Regnum Natalii Nykiel ujrzy światło dzienne już 18 lutego 2022 roku. Zanim jednak to, poznamy jeszcze jeden singiel, Pętla, który artystka zapowiedziała kilka dni temu. Jego premiera będzie miała miejsce już w najbliższy czwartek, 20 stycznia 20222 roku. Bądźcie czujni!

Zobacz również: Natalia Nykiel i najważniejszy utwór w jej muzycznej karierze – Pętla

A jeśli ze zniecierpliwieniem przebieracie nogami na myśl o nowościach od Natalii Nykiel i już teraz nie możecie doczekać się premiery jej nowego albumu – być może Wasze emocje ostudzi nieco preorder płyty Regnum, który właśnie wystartował! Fizyczne wydanie tego albumu na nośniku CD możecie zamówić przed premierą już teraz na stronie empik.com. Artystka zapowiedziała, że osobiście podpisze wszystkie preorderowe egzemplarze płyty!

Natalia Nykiel – P.R.I.D.E., posłuchaj!

Natalia Nykiel nie trzyma nas dłużej w niepewności. Właśnie poznaliśmy tytuł, okładkę, tracklistę oraz datę premiery jej nadchodzącego albumu – Regnum. Natalia Nykiel odkrywa karty swojej nowej płyty Takie piątki lubimy! Przepełnione nie tylko nową muzyką, ale również zapowiedziami nadchodzących nowości. Jedną z nich i niezwykle wyczekiwaną, podzieliła się właśnie Natalia Nykiel. Mowa oczywiście o […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →