fot. Vijat Mohindra

Miley Cyrus: UWAGA, będzie album live. “Attention: Miley Live” nadciąga


28 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Miley Cyrus zapowiedziała pierwszy w swojej karierze album live. Na Attention: Miley Live znajdą się dwie dotąd nieopublikowane piosenki.

Miley Cyrus – po raz pierwszy na żywo

Do wydania jej ostatniego albumu z artystką raczej nie było mi po drodze. Wydaje mi się, że wynikało to głównie z mojego lenistwa, ostrożnego podchodzenia do numerów typu Wrecking Ball i jej popularności (no a lubić coś, co lubią wszyscy, w 2013 roku było, mówiąc tamtym językiem, SIARĄ). Na szczęście ten etap już dawno za mną i mogę śmiało przyznać, że Miley Cyrus sukcesywnie rozwija się jako artystka.

Plastic Hearts ukazał się pod koniec 2020, więc pierwszego w pełni pandemicznego, a jednocześnie przesyconego genialnymi muzycznymi premierami roku. Na rynku popowym szczególnie było ich od groma, wokalistka miała, z kim konkurować, a moim zdaniem, znalazła się w czołówce mainstreamowego przeglądu. Od tamtej pory – sporo współprac, między innymi z Eltonem Johnem czy The Kid LAROIEM, a już w tym roku – nowa płyta. Szczególna, ponieważ będzie to jej pierwszy album live.

Przeczytaj: Måneskin na insta story u Miley Cyrus. Będzie duet?

Miley Cyrus live album Attention
fot. Vijat Mohindra

Muzyka na żywo, ale w domu. Komu to potrzebne?

Ano potrzebne. I nie tylko tym, którzy na danym koncercie byli i słuchając krążka z domowego odtwarzacza, wspominają, jak się bawili (chociaż to super uczucie i polecam każdemu, bo satysfakcja mocno wybija), ale również dla fanów pozbawionych możliwości uczestniczenia w takim evencie. Albumy live to jednak inny klimat i inne emocje. Koncert MTV Unplugged to moim zdaniem najlepsza płyta w dyskografii Nirvany, więc… Zmienione aranże, naturalność, konferansjerka pomiędzy: sporo tych plusów. Jeżeli chodzi o polskie albumy, dodajmy do tego choćby regionalny patriotyzm, ostatnie Męskie Granie (choć z jakością dźwięku sobie nie poszaleli) wyraźnie rozpieszcza osoby z Poznania – sporo nagrań z płyty pochodzi właśnie z występu w stolicy Wielkopolski i to jakoś mimowolnie potrafi zrobić dobrze.

Wracając jednak do Miley Cyrus – album live powstaje. Jak mówi sama artystka, dzięki fanom, dla fanów. Będzie to pierwsza taka płyta w dyskografii wokalistki i szczerze, wyczekuję jej z niecierpliwością. Szczególnie po ogłoszeniu przekrojowej tracklisty, składającej się z utworów nie tylko z Plastic Hearts, ale również wcześniejszych etapów jej twórczości. W tym momencie Party In The USA (tak, to spoiler, będzie na płycie) zabrzmi drastycznie inaczej niż te ponad dziesięć lat temu i to jest coś, co faktycznie warto usłyszeć. A przy tak bogatej i różnorodnej dyskografii, jaką może poszczycić się Cyrus, nie wiadomo, czy nawet na prawdziwych koncertach trafi się przestrzeń do takiego powrotu.

Attention: Miley Live ukaże się już 1 kwietnia i będzie liczyć aż dwadzieścia utworów, w tym dwa dwa nowe, Attention i You zaprezentowane podczas sylwestrowego koncertu z Pete’em Davidsonem. Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź płyty.

Miley Cyrus – ATTENTION (Official MILEY LIVE Album Trailer)

Moi fani od dawna prosili mnie o album live i jestem strasznie podekscytowana, że wreszcie mogę go wydać! Ten program był nadzorowany PRZEZ fanów DLA fanów! Zapytałam publiczność, jakie piosenki chcieliby zobaczyć na nadchodzących koncertach i powstała setlista, stworzona przez WAS! Od ulubionych coverów fanów po niektóre z moich najstarszych piosenek, najnowsze utwory i oryginalne, niepublikowane kawałki „YOU” i „ATTENTION”!

W tym roku grałam minimalną liczbę koncertów i chciałam, aby MAKSYMALNA liczba fanów doświadczyła MNIE NA ŻYWO! Ten album nigdy by nie powstał bez mojego zespołu i ekipy! Dziękuję wszystkim, którzy przyszli zobaczyć mój koncert i każdemu, kto nie mógł tego zrobić. TEN ALBUM JEST DLA WAS! KOCHAM WAS!

– napisała Miley Cyrus na swoim Instagramie

Tracklista albumu Attention: Miley Live

01. Attention
02. Can’t Stop’ X ‘Where Is My Mind?
03. Plastic Hearts
04. Heart Of Glass
05. 4×4
06. (SMS) Bangerz
07. Dooo It!
08. 23
09. Never Be Me
10. Maybe
11. 7 Things
12. Bang Bang’ X ‘See You Again
13. Jolene
14. High
15. You
16. Like A Prayer
17. Edge of Midnight (Midnight Sky Remix)
18. The Climb
19. Wrecking Ball’ X ‘Nothing Compares 2 U
20. Party In The USA

Płytę można już dodawać do pre-save’u na serwisach streamingowych.

Miley Cyrus zapowiedziała pierwszy w swojej karierze album live. Na Attention: Miley Live znajdą się dwie dotąd nieopublikowane piosenki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Miley Cyrus […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →