fot. Gregg Kemp

Elton John zapowiada album z duetami. Wśród gości m.in. Gorillaz, Nicki Minaj i Miley Cyrus


02 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Na trackliście The Lockdown Sessions znalazły się utwory, które już wcześniej trafiły do sieci, jak i zupełnie nowe kompozycje. Sprawdźcie szczegóły nowego wydawnictwa Eltona Johna.

Elton John zapowiada nowy album

W marcu 2020, z powodu pandemii, Elton John został zmuszony do zawieszenia rekordowej trasy koncertowej Farewell Yellow Brick Road. Gdy świat się zatrzymał, do artysty zaczęły odzywać się gwiazdy, które Elton zapraszał do swojej audycji Rocket Hour w Apple Music. Wymiana kreatywnych pomysłów stała się zalążkiem płyty, którą teraz znamy już jako The Lockdown Sessions.

Ostatnią rzeczą, jakiej spodziewałem się w trakcie lockdownu, było nagrywanie albumu. Ale pandemia trwała w najlepsze, a do mnie zaczęły spływać różne projekty. Niektóre z sesji nagraniowych musiały odbyć się przez Zooma, czego oczywiście nigdy wcześniej nie praktykowałem. Część sesji odbyła się na żywo, ale w ścisłych warunkach sanitarnych: pracowałem z innymi artystami, ale byliśmy oddzieleni szybami.
Wszystkie utwory, nad którymi pracowaliśmy były naprawdę interesujące i zróżnicowane. Bardzo różniło się to od rzeczy, z których jestem najbardziej znany. Wyszedłem ze strefy komfortu w kompletnie nowe terytoria. Uzmysłowiłem sobie, że w tej formie pracy jest coś dziwnie znajomego. Na początku kariery, w latach 60., pracowałem jako muzyk sesyjny. Praca z różnymi artystami podczas lockdownu przypomniała mi o tym. Historia zatoczyła koło: znowu zostałem muzykiem sesyjnym. I znowu było to fantastyczne uczucie

Elton John

Na wydawnictwo trafi 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years oraz Young Thug.

Na trackliście albumu znalazły się utwory, które trafiły już wcześniej do sieci. To choćby kawałek It’s a sin z Years & Years, Chosen Family z Riną Sawayamą, The Pink Phantom z Gorillaz, Cold Heart Duą Lipą czy cover klasycznej piosenki Nothing Else Matters stworzony z Miley Cyrus.

10 z 16 utworów to jednak kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Nad produkcją materiału czuwał m.in. laureat Grammy Andrew Watt. Premiera The Lockdown Sessions zaplanowana jest na 22 października.

Elton John – The Lockdown Sessions – lista utworów:

 1. Elton John & Dua Lipa – Cold Heart (PNAU Remix)
 2. Elton John, Young Thug & Nicki Minaj – Always Love You
 3. Surfaces feat. Elton John – Learn To Fly
 4. Elton John & Charlie Puth – After All
 5. Rina Sawayama & Elton John – Chosen Family
 6. Gorillaz feat. Elton John & 6LACK – The Pink Phantom
 7. Elton John & Years & Years – It’s a sin (global reach mix)
 8. Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo & Chad Smith – Nothing Else Matters
 9. Elton John & SG Lewis – Orbit
 10. Elton John & Brandi Carlile – Simple Things
 11. Jimmie Allen & Elton John – Beauty In The Bones
 12. Lil Nas X feat. Elton John – One Of Me
 13. Elton John & Eddie Vedder – E-Ticket
 14. Elton John & Stevie Wonder – Finish Line
 15. Elton John & Stevie Nicks – Stolen Car
 16. Glen Campbell & Elton John – I’m Not Gonna Miss You
Elton John The Lockdown Sessions okładka albumu
Elton John – “The Lockdown Sessions” – okładka albumu

Na trackliście The Lockdown Sessions znalazły się utwory, które już wcześniej trafiły do sieci, jak i zupełnie nowe kompozycje. Sprawdźcie szczegóły nowego wydawnictwa Eltona Johna. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →