kadr z nagrania koncertu w Sztokholmie

Emocjonalne pożegnanie Eltona Johna na koncercie w Sztokholmie


10 lipca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Koncertem w Sztokholmie Elton John zamknął Farewell Tour – swoją ostatnią trasę koncertową w karierze. Jego pożegnanie z publiką było bardzo emocjonalne.

Elton John po raz ostatni

8 lipca 2023 roku, po 5 latach i 330 koncertach, zakończyła się trasa koncertowa Farewell Tour, będąca pożegnaniem Eltona Johna z publicznością na całym świecie. Podczas ostatniego występu w Sztokholmie artysta wygłosił długą przemowę. Przyznał w niej, że decyzja o zakończeniu trasy wynika z tego, że artysta chce spędzać więcej czasu ze swoim mężem i synami. Jednocześnie podzielił się refleksją dotyczącą niezwykłego szczęścia, jakie go spotkało: że mógł przez tyle lat występować przed ludźmi. Po przemówieniu wykonał swój wielki hit Goodbye Yellow Brick Road, czym zakończył koncert.

Przemowa i wykonanie Goodbye Yellow Brick Road w Sztokholmie

A może jednak nie ostatni?

Warto jednak wspomnieć, że w 2020 r. w wywiadzie dla Rolling Stone Elton John zasugerował, że być może zdecyduje się na zagranie kilku koncertów w miejscowościach, w których akurat będzie przebywał, jednak nie byłyby to zwykłe występy:

To [byłoby] podobne do tego, co Kate Bush zrobiła w Hammersmith Apollo [w 2014 roku]. Przyjechała i grała przez trzy tygodnie dla 4000 ludzi jednego wieczora. Jeśli się na to zdecyduję, nie chcę ponownie śpiewać „Crocodile Rock” i tak naprawdę nie chcę ponownie śpiewać „Saturday Night’s Alright for Fighting”. To wspaniałe piosenki. Bardzo dużo mi dały. Ale są inne piosenki, takie jak „Original Sin” i „American Triangle”, które chciałbym zaśpiewać

Dla wszystkich, którzy nie mieli okazji pojawić się na Farewell Tour jest więc jeszcze nadzieja, by zobaczyć Eltona Johna na żywo. Co równie istotne artysta zapowiedział, że wciąż pozostaje w procesie twórczym, więc choć już nie wyruszy w trasę, najprawdopodobniej usłyszymy jeszcze od niego nową muzykę.

Koncertem w Sztokholmie Elton John zamknął Farewell Tour – swoją ostatnią trasę koncertową w karierze. Jego pożegnanie z publiką było bardzo emocjonalne. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →