kadr z występu Eltona Johna na Glastonbury

Elton John zebrał setki tysięcy widzów pod sceną na Glastonbury. I miliony przed telewizorami


26 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Podczas tegorocznego Glastonbury Elton John zagrał swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii w życiu. Oglądało go podobno ok. 200 tys. osób.

Koncert, na którym byli wszyscy?

Są w historii muzyki takie koncerty, które stały się legendarne i o których mówi się latami. Jak np. Queen na Wembley w 1985 r. czy The Who na Woodstocku w 1969 r. Do takich może dołączyć występ Eltona Johna na tegorocznym Glastonbury, będący ostatnim koncertem artysty w Wielkiej Brytanii. Obserwując zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia, gołym okiem widać niesamowite tłumy szczelnie wypełniające teren festiwalu przed główną sceną Glastonbury, czyli Pyramid Stage. Nietrudno uwierzyć w związku z tym w słowa brytyjskich mediów, które twierdzą, że Eltona słuchało na żywo 200 tys. osób. Tyle, ile zjawia się co roku na całym festiwalu. Koncert idealny, na którym był każdy? Na to wygląda.

„Największy tłum jaki kiedykolwiek widziałem na Glastonbury”

W historii Glasto bywały koncerty, na których zjawiło się rekordowo dużo fanów. Na przykład na zeszłorocznym występie Paula McCartneya pod Pyramid Stage zebrało się ponad 100 tysięcy osób. Podobnie liczna była tam publika na The Rolling Stones w 2013 roku. Więc nawet jeśli te 200 tys. w przypadku Eltona to drobna przesada, wygląda na to, że jego koncert frekwencyjnie pobił wszystkich. Potwierdzają to słowa weteranów brytyjskiego festiwalu. „To największy tłum jaki widziałem kiedykolwiek na Glastonbury” – napisał na Twitterze jeden ze stałych bywalców festiwalu. „The Independent” przywoływał natomiast słowa jednego z uczestników, który twierdzi, że ludzie z tyłu byli proszeni o usuwanie swoich koców i krzesełek, aby tylko pomieściło się więcej stojących osób.

Warto wspomnieć też, że koncert Eltona Johna przyciągnął też gigantyczną publikę przed telewizory. BBC, które transmitowało festiwal, doniosło, że oglądało go ponad… 7 milionów widzów. Tym samym 3-godzinny koncert już teraz można nazwać jednym z najpopularniejszych tegorocznych programów telewizyjnych.

Zdjęcia i wideo wykonane podczas koncertu Eltona Johna:

Pożegnalna trasa legendy

Pożegnalna trasa Eltona Johna jest bezsprzecznie wielkim wydarzeniem. Mówimy bowiem o wielkiej legendzie muzyki rozrywkowej, która zapisała się złotymi zgłoskami w jej historii. Nic dziwnego więc, że Farewell Yellow Brick Road cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mówimy jednak o nadzwyczajnej skali. Elton John został bowiem rekordzistą, jeśli chodzi o łączny przychód z koncertów, czym w lutym pobił Eda Sheerana i jego Divide Tour. A to wciąż nie jest koniec trasy, ponieważ Elton zagra jeszcze łącznie 7 koncertów w Paryżu, Zurychu, Kopenhadze i Sztokholmie. No cóż, jak się żegnać, to z przytupem.

Podczas tegorocznego Glastonbury Elton John zagrał swój ostatni koncert w Wielkiej Brytanii w życiu. Oglądało go podobno ok. 200 tys. osób. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →