fot. materiały prasowe

Britney Spears i Elton John. W „Hold Me Closer” wszyscy tańczą


28 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Britney Spears po latach na moment wróciła do studia. Razem z Eltonem Johnem nagrała utwór Hold Me Closer, do którego ukazał się teledysk.

Britney Spears w duecie z Eltonem Johnem

Jeśli wracać, to tylko w takim stylu. Britney Spears wprawdzie mówiła, że nie jest gotowa na to, by ponownie zaistnieć w branży muzycznej, lecz zdecydowanie nie mogła odtrącić ręki Eltona Johna, który zaproponował jej nagranie wspólnego utworu. To pierwszy raz od kiedy artystka po uwolnieniu się od kurateli swojego ojca weszła do studia.

Ze współpracy brytyjskiego muzyka i amerykańskiej księżniczki popu powstał numer Hold Me Closer, który jest nowoczesną reinterpretacją kilku klasycznych przebojów Eltona Johna. Artyści na warsztat wzięli utwór Tiny Dancer, The One oraz Don’t Go Breaking My Heart.

Przeczytaj: Britney Spears opowiada o kojącej i uzdrawiającej mocy spisywanej przez nią książki

Elton John Britney Spears hold me closer
okładka singla Hold Me Closer

Teledysk? Proszę bardzo

Stare-nowe rzeczy są w cenie – różnie bywa z ich przyjęciem wśród fanów, lecz świat niewątpliwie bardzo się ucieszył z muzycznej aktywności Britney Spears. Elton John w duetach ze współczesnymi gwiazdami działał już wcześniej, lecz ten w całym jego katalogu i tak będzie wyjątkowy.

Utwór został opatrzony teledyskiem, którego reżyserem jest Tanu Muiño. Twórca znany m.in. z głośnych klipów do As It Was Harry’ego Stylesa czy Up Cardi B przyznał, że praca nad wideo wiązała się dla niego z silnymi emocjami – dorastał z muzyką Britney Spears.

To właśnie po obejrzeniu jej I’m a Slave 4 U zdecydowałem, że chcę zostać reżyserem teledysków. Elton John również jest ikoną, której, tak jak i cały świat, słuchałem, kiedy dorastałem. Wiedziałem więc, że publiczność i fani będą mieli wiele emocjonalnych oczekiwań. Czując tę odpowiedzialność, potrzebowałem zrobić coś innego i nieoczekiwanego. Strona wizualna musiała być unikatowa. Wiedziałem, że musi to być postępowe na poziomie tańca, aby wprawić ludzi w zdumienie i sprawić, by Elton i Britney byli dumni. Aby uchwycić tę magię, kręciliśmy w pobliżu wszystkich moich ulubionych lokacji w Meksyku i sprowadziliśmy Jacoba Jonasa, który jest obecnie najlepszym choreografem tańca współczesnego. Załatwienie najlepszych tancerzy, ekipy i dostępu do prywatnych miejsc było proste, ponieważ każdy chciał pracować z Eltonem Johnem i być częścią jego dziedzictwa

– powiedział reżyser „Hold Me Closer”.

Elton John, Britney Spears – Hold Me Closer (Official Video)

Britney Spears po latach na moment wróciła do studia. Razem z Eltonem Johnem nagrała utwór Hold Me Closer, do którego ukazał się teledysk. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →