via eltonjohn.com

Elton John – duety robią swoje. Oto „The Lockdown Sessions


22 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Elton John właśnie zaprezentował swój kolejny studyjny album. Wyjątkowy pod wieloma względami. Jest to jego pierwsza studyjna płyta od 2013 roku, a także krążek w całości nagrany z innymi artystami. Posłuchajcie koniecznie!

Elton John ponownie na topie?

Artysta niewątpliwie jest ikoną, chociaż nie rezonował tak silnie, jak Michael Jackson czy Prince. Jestem jeszcze w tym wieku, że I’m Still Standing puszczało się na dyskotekach i raczej każdy rówieśnik chociażby kojarzył nazwisko, lecz Elton John nie doczekał się nigdy takiej faktycznej gloryfikacji. Przynajmniej nie u nas – faktycznie inaczej może być w jego rodzinnej Wielkiej Brytanii. Abstrahując, wydaje mi się, że rzecz trochę się zmieniła po premierze Rocketmana. Głośny hollywoodzki film, przepełniony skandalami, nie zostawiający na bohaterze suchej nitki – to faktycznie robi dobrą promocję. I w przeciwieństwie do Bohemian Rhapsody, nie jest kiczowatą laurką z PEGI 12, by więcej rodzin wybrał się na niego do kina.

Ścieżka dźwiękowa z produkcji dała piosenkom Eltona nowe życie. I chociaż to nie on je wykonywał – utwory w filmie zostały zaśpiewane przez Tarona Egertona, odtwarzającego rolę muzyka w Rocektmanie – to znacząco na nich zyskał. Dokonał się jakby re-upload, a stary dobry Elton John ponownie zakręcił się w ośrodku zainteresowań.

Elton John ‘The Lockdown Sessions
okładka albumu “Rocketman”

Przeczytaj: Years & Years: magia, węże i syreny, czyli nowy album „Night Call

The Lockdown Sessions to płyta bardzo współczesna, ale zarazem zróżnicowana. Już po samej trackliście należy spodziewać się zbalansowanych wrażeń. Singlowe kawałami, które ukazały się jako zapowiedzi albumu podkręcały ciekawość nawet tych, którzy niekoniecznie wypatrywali kolejnej płyty Eltona Johna. Jego ostatni duet z Dua Lipą? Piosenka z gatunku tych, o które nikt nie pytał, a każdy potrzebował. Czy cała płyta utrzyma podobną, wzrostową tendencję? Przekonajcie się sami.

Elton John ‘The Lockdown Sessions
“The Lockdown Sessions” – okładka albumu

Elton John – The Lockdown Sessions – odsłuch albumu

Elton John właśnie zaprezentował swój kolejny studyjny album. Wyjątkowy pod wieloma względami. Jest to jego pierwsza studyjna płyta od 2013 roku, a także krążek w całości nagrany z innymi artystami. Posłuchajcie koniecznie! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →