Britney Spears po 13 latach uwolniona spod kurateli ojca


13 listopada 2021

Podziel się newsem:

12 listopada sąd w Los Angeles zarządził zakończenie kurateli nad Britney Spears, która została nałożona w 2008 roku. „To najlepszy dzień w moim życiu” – napisała artystka po zapadnięciu decyzji.

Britney Spears w walce o wolność

Kuratela, którą nad Britney Spears sprawował jej ojciec – James Spears, została nałożona w 2008 roku. Wokalistka zmagała się wówczas z problemami psychicznymi i uzależnieniami. Mężczyzna przez 13 lat miał kontrolę nad życiem i majątkiem córki.

Gdy w czerwcu tego roku piosenkarka zwróciła się do sądu w Los Angeles o zakończenie stosowania wobec niej narzuconego nadzoru, swój wniosek uargumentowała licznymi nadużyciami, jakich miał dopuszczać się względem niej Jamie Spears.

Czuję, że wszyscy się przeciw mnie sprzymierzyli, czuję się zastraszana, ignorowana i sama. Męczy mnie samotność. Wszystko czego chcę to mieć dostęp do moich pieniędzy… I żeby to się skończyło… Oraz żeby mój chłopak mógł ze mną jeździć samochodem. Szczerze wierzę, że ta kuratela jest nadużyciem

(…)

Ojciec uwielbia kontrolę, jaką mu dano, żeby krzywdzić własną córkę. Pracowałam siedem dni w tygodniu, to było jak kupczenie seksem. Nie miałam karty kredytowej, gotówki ani paszportu. Wszystko, czego dziś chcę, to dostać moje pieniądze i aby się to raz na zawsze skończyło. Chcę tylko odzyskać swoje życie

powiedziała artystka podczas przemowy

Sytuacja nie była obojętna fanom Britney. Słuchacze wielokrotnie kwestionowali zasadność jej częściowego ubezwłasnowolnienia, wychodzili na ulice, by protestować przeciwko takiemu traktowaniu swojej idolki.

Sprawdź także: Jeden dokument o Britney Spears to za mało, więc powstanie następny. Produkcją filmu zajmie się Netflix

Przełom w sprawie nastąpił w sierpniu, gdy Jamie Spears poinformował, że w trosce o dobro córki postanowił zrezygnować z dalszego sprawowania nad nią kurateli.

Britney Spears po 13 latach zwolniona z kurateli!

Z dniem dzisiejszym kuratela osoby i majątku Britney Jean Spears zostaje zakończona – orzekła w piątek sędzia Brenda Penny

Rozprawa przebiegła sprawnie, ponieważ wszystkie strony zgodziły się na wcześniej ustalone warunki. Artystka nie była obecna na rozprawie. Po ogłoszeniu wyroku napisała na swoich mediach społecznościowych:

Kocham moich fanów tak bardzo, że to szalone!!! Myślę, że będę płakać przez resztę dnia!!! To najlepszy dzień w życiu

12 listopada sąd w Los Angeles zarządził zakończenie kurateli nad Britney Spears, która została nałożona w 2008 roku. „To najlepszy dzień w moim życiu” – napisała artystka po zapadnięciu decyzji. Britney Spears w walce o wolność Kuratela, którą nad Britney Spears sprawował jej ojciec – James Spears, została nałożona w 2008 roku. Wokalistka zmagała się […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →