kadr z teledysku do utworu „Used To Be Young”

Miley Cyrus we łzach tłumaczy się z szalonej młodości w nowym singlu


25 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Dekadę temu cały świat nie mógł uwierzyć w jej kontrowersyjną przemianę z „gwiazdki Disneya” w popową, zwariowaną diwę. Dziś Miley Cyrus komentuje swoje „szalone” lata i odnosi się do tego, jak surowo była oceniana przez publikę.

Miley Cyrus z nowym singlem Used To Be Young

Niedługo po wydaniu swojego najnowszego albumu Endless Summer z hitem Flowers Miley Cyrus wraca z utworem, który nazwała „niedokończonym, ale kompletnym”. Used To Be Young przedstawia przekrój kariery muzycznej artystki oraz to, jak niezrozumiana czuła się na różnych jej etapach.

Przesłanie utworu? Miley z pewnością chce, by łagodniej patrzeć na szaleństwa młodości. „Mówicie, że byłam szalona, a ja wam mówię, że byłam po prostu młoda” – komentuje. Teledysk do utworu jest oszczędny, ale sugestywny. Cyrus nosi w nim koszulkę ze wzorem Myszki Miki i patrzy prosto w stronę widza ze łzami w oczach. Przypomina to trochę fragmenty klipu do jej słynnego singla Wrecking Ball.

„Prawda jest brutalna, nie zamierzam was oszukiwać. Nie ubieram się tak samo. Ja i ta osoba, którą podobno byłam wczoraj, poszliśmy w innych kierunkach” – zaczyna utwór. Odnosi się do licznych komentarzy na temat jej wizerunku. Gdy oficjalnie odeszła z Disneya, a jakiś czas lat później wkroczyła w erę Bangerz z krótkimi, platynowymi włosami i skąpymi ubraniami, otrzymywała wiele negatywnych komentarzy, wyśmiewających jej skrajną przemianę. Szeroko mówiła wtedy o swoim imprezowym życiu, czy zamiłowaniu do palenia jointów i lubiła szokować zwariowanymi zachowaniami. W singlu mówi, że „zostawiła szybkie życie za sobą”.

Publika surowo ją osądziła

W maju 2023 roku Miley Cyrus udzieliła szczerego wywiadu brytyjskiemu „Vogue’owi”, gdzie wyznała, że jej zmiany wynikały z chęci oderwania się od starego wizerunku. „Przez lata nosiłam w sobie poczucie winy i wstydu z powodu tego, ile kontrowersji i zdenerwowania wywołałam. Teraz gdy jestem już dorosła, zdaję sobie sprawę, jak surowo zostałam osądzona. Jako dziecko byłam surowo oceniana przez dorosłych, a teraz, jako dorosła, zdaję sobie sprawę, że nigdy nie osądziłabym tak surowo dziecka”.

Used To Be Young jest łzawą piosenką (dosłownie, bo Miley płacze sporo w teledysku), ale druga zwrotka utworu pokazuje, że artystka zdecydowanie dobrze wspomina swoją młodość. „Wiem, że kiedyś byłam szalona i pokręcona, ale o boże, było tak zabawnie” – śpiewa z uśmiechem na twarzy. Komentuje, że choć w jej życiu było sporo alkoholu i „straconych nocy”, wciąż były to dla niej istotne lata, z których wiele wyniosła. Przypominamy, że obecnie Miley Cyrus ma przerwę od koncertowania, bo jak określiła „ma dość spania w tour busach” i chce skupić się na ważniejszych dla siebie rzeczach. Trudno się dziwić. Artystka nieustannie tworzy od młodzieńczych lat.

fot. Vogue

Dekadę temu cały świat nie mógł uwierzyć w jej kontrowersyjną przemianę z „gwiazdki Disneya” w popową, zwariowaną diwę. Dziś Miley Cyrus komentuje swoje „szalone” lata i odnosi się do tego, jak surowo była oceniana przez publikę. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →