materiały prasowe

Lech Polish Hip-Hop Music Awards zmienia lokalizację. Gala zawita w Płocku. Zmiany także w Polish Hip-Hop Festivalu


31 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gala rozdania nagród hip-hopowych Lech Polish Hip-Hop Music Awards nie odbędzie się we Wrocławiu, jak w zeszłym roku. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Płocku. Jednocześnie na festiwalową mapę Polski wraca Polish Hip-Hop Festival.

Lech Polish Hip-Hop Music Awards przenosi się z Dolnego Śląska na Mazowsze

Po zeszłorocznej debiutanckiej edycji LPHHMA organizatorzy gali nie zwalniają tempa. W 2021 gala rozdania nagród odbyła się we wrocławskiej Hali Stulecia. Dziś internet obiegła informacja, że impreza zostaje przeniesiona. W tym roku event odbędzie się 14 sierpnia w Płocku w Orlen Arenie. Tym samym wydarzenia Lech Polish Hip-Hop Music Awards oraz Polish Hip-Hop Festival oficjalnie się łączą. Za oprawę muzyczną gali odpowiedzialni będą L.U.C. oraz Rebel Babel. Promocji LPHHMA ponownie podejmą się Cichy i Mały, bohaterowie serii Czarna Wołga.

Zobacz: Czarna Wołga promująca Lech Polish Hip-Hop Music Awards z nominacją do prestiżowej nagrody

Płock od zawsze nosił miano miasta związanego z hip-hopem, a połączenie dwóch tak dużych wydarzeń tylko to potwierdza. Od 2013 roku sukcesywnie się rozwijamy, na naszych scenach możecie spotkać cały przekrój środowiska, od mocnego undergroundu, poprzez świetnie zapowiadających się newcomerów, na  topowych gwiazdach kończąc – w tym roku czeka na Was kumulacja. Tak intensywnego hip-hopowo weekendu nie było w Polsce nigdy, a to dopiero początek zmian.

– zachęcają organizatorzy

Debiutancka edycja hip-hopowej gali nagród opiewała w osiemnaście kategorii, w których nominowano m.in.: Białasa, Miłego ATZ, Lordofon, Bobera, czy Kukona. Imprezę uświetniły występy zaproszonych artystów w akompaniamencie Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Wśród występujących możemy wyróżnić choćby Adiego Nowaka, VNM-a, formację WCK, czy O.S.T.R.-ego. W trakcie ubiegłorocznej gali za Album Roku uznano Romantic Psycho, natomiast EP-ką roku został Śpiewnik Domowy. Pełną listę nagrodzonych artystów znajdziecie tutaj.

VNM – Hope for the best – występ podczas Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021

Polish Hip-Hop Festival wraca w nowej odsłonie – sprawdź, gdzie kupić bilety

Po pandemicznej przerwie na festiwalową mapę Polski wraca Polish Hip-Hop Festival, jednak pod zmienioną nazwą. W związku z rozszerzeniem współpracy z marką popularnego browaru, przez najbliższe dwa lata impreza będzie nosić nazwę Lech Polish Hip-Hop Festival. Największy hip-hopowy event w kraju odbędzie się między 11 a 13 sierpnia na Plaży nad Wisłą w Płocku. Karnety na Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 znajdziecie na stronie biletomat.pl. Liczba karnetów jest ograniczona, a w sprzedaży dostępna jest ostatnia pula wspomnianych wejściówek, więc nie zwlekajcie z zakupem!

Dwuletnia rozłąka to czas tęsknoty, ale także ciężkiej pracy naszego zespołu. Przez ponad dwa lata, pracowaliśmy nad najróżniejszymi wariantami festiwalu. Nie lubimy półśrodków, dlatego nie chcieliśmy dawać Wam namiastki czy marnych substytutów wydarzenia. Festiwalem jesteście Wy! Wasza dobra zabawa, bezpieczeństwo oraz komfort to nasze priorytety.

– informują organizatorzy imprezy

Oprócz zmian w nazewnictwie organizatorzy oferują uczestnikom imprezy również inne nowości. W Płocku pojawi się Tent Stage, czyli nowa, duża scena, a także strefy merchandise, w których będzie można zaopatrzyć się w upragnione gadżety. Przebudowano także strefę food trucków, a także zadbano o strefy relaksu i aktywności. Organizatorzy LPHHF szykują również aż trzy pola namiotowe oraz miejsce dla kamperów.

Polish Hip-Hop Festival – aftermovie z edycji w 2019 roku

Gala rozdania nagród hip-hopowych Lech Polish Hip-Hop Music Awards nie odbędzie się we Wrocławiu, jak w zeszłym roku. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w Płocku. Jednocześnie na festiwalową mapę Polski wraca Polish Hip-Hop Festival. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →