Kanye West i Mike Dean producentami drugiej części albumu Ghostface’a Killah


28 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ghostface Killah już przed rokiem przekazał bardzo miłą wiadomość dla wszystkich fanów muzyki spod znaku Wu-Tang. Artysta przymierza się do nagrania sequelu swojego klasycznego albumu z 2000 roku. Chodzi oczywiście o drugą część płyty Supreme Clientele, o której GFK ujawnił właśnie całkiem ciekawe informacje.

O brzmienie Supreme Clientele 2 zadbają Kanye West i Mike Dean

Wszystko wskazuje, na to, że tak! A ujmując kwestię precyzyjniej, wskazuje na to sam Ghostface Killah! Posługując się swoim kontem na forum HipHopHeads, raper przekazał światu tę jakże intrygującą wiadomość. Album Supreme Clientele 2, którego producentami wykonawczymi są wyłącznie Kanye West i Mike Dean? Jak najbardziej jesteśmy na tak! A gdyby tak Yeezus postarał się o zahaczające o soul produkcje, na których Ghostdini odnajduje się najlepiej? To już całkiem byłby to muzyczny miód dla naszych uszu. Miejmy nadzieje, że Kanye stanie na wysokości zadania i brzmienie Supreme Clientele 2 będzie stanowić powód do zachwytu. Okazałoby się to dla autora tegorocznej DONDY ciekawą formą rekompensaty. West bowiem wielokrotnie to właśnie Ghostface’a wymieniał jako swojego ulubionego rapera okresu dojrzewania. Albumy, które GFK nagrywał, wskazywał jako te, mające wpływ na kształtowanie się jego późniejszego stylu.

Co jednak dokładnie West do spółki z Deanem przygotują na czternasty solowy album Tony’ego Sparksa? W jaką nutę uderzą współprodukując drugą część klasycznego Supreme Clientele? Aby szczegółowo na te pytania odpowiedzieć, będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. O przybliżonej dacie premiery Supreme Clientele 2, Ghostface Killah zdążył już poinformować słuchaczy. Zaplanowano ją na luty 2022. W tym miejscu warto przypomnieć, że pierwsza część dzieła Dennisa Colesa również ukazała się w najkrótszym miesiącu roku.

Ghostface Killah - Supreme Clientele 2
Ghostface Killah ujawnia informację o albumie “Supreme Clientele 2”.

Supreme Clientele bardziej klasyczne od debiutu

Ghostface Killah swój drugi solowy album wydał dokładnie 8 lutego 2000 roku. Cztery lata po debiucie z krążkiem Ironman i siedem lat po pierwszej, ultra klasycznej płycie zespołu Wu-Tang Clan. Album został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Sam GFK predestynował do bycia najlepszym MC z zakonu Shaolin. Można również pokusić się o wniosek, że wyłamał się tym materiałem również ze stereotypu, że to pierwsze solówki muzycznych wojowników ze Staten Island były tymi najbardziej udanymi. I chociaż Ironman to także rewelacyjny krążek, to Supreme Clientele poziom ten i tak przewyższył! A to nie udało się wszystkim raperom, z którymi kojarzone jest charakterystyczne logo Wu-Tang. To właśnie z tego wydawnictwa pochodziły tak wszystkim dobrze znane single jak One, Apollo Kids czy Buck 50.

Ghostface Killah – Apollo Kids

Warstwę brzmieniową nadal dominował tutaj RZA. Swoje zrobili też jednak Juju z The Beatnuts czy Allah Mathematics. Sam Ghostface Killah natomiast wspiął się na wyżyny swojego lirycznego kunsztu, krystalizując jednocześnie swój oryginalny styl rymowania i unikatowe flow. Debiutanckim albumem Ironman udowodnił, że jest raperem, z którym należy się liczyć. Supreme Clientele stanowi jednak opus magnum Ghostface’a Killah. Czy wydana po dwudziestu dwóch latach druga część dorówna temu klasykowi chociaż minimalnie? Mamy nadzieję, że tak! Formą Pretty Toney wszakże cały czas odznacza się wysoką. Co sprawnie potwierdza ostatni jak dotąd solowy album, czyli wydane w 2019 roku Ghostface Killahs.

Ghostface Killah – Supreme Clientele

WU-TANG CLAN: GZA – 25 marca 2022 – Kraków – bilety

Jeden z członków Wu-Tang Clanu, GZA, już 25 marca 2022 roku wystąpi w krakowskim Klubie Kwadrat. Bilety są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Reprezentant Wu-Tang Clan oprócz wieści o producentach albumu “Supreme Clientele 2” przekazał również informacje o dacie premiery swojej czternastej solówki.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →