Method Man & Redman świętują 4:20, „walczą” na swoje hity i zapowiadają „Blackout 3”


22 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Method Man & Redman to w rapowym przemyśle goście sporego kalibru. Mimo pięćdziesiątek na karku, twórcy kultowej komedii How High są cały czas aktywni. W ostatnim czasie duet zmierzył się na swoje największe hity, a z tej walki wyszło niesamowicie fajne, muzyczne widowisko.

Meth Verzuz Red

Dzięki swoim dokonaniom, przede wszystkim w latach 90., Meth & Red, mogą się cieszyć statusami legend w hip-hopowym świecie. Dokonań tej dwójki nie sposób streścić w kilku zdaniach i też nie po to powstał ten tekst. Okazją, by przypomnieć wszystkim dwójkę kuzynów, Clifforda Smitha i Reggiego Noble’a jest najnowsze wydanie, niezmiernie udanej serii Verzuz. Ideą programu jest zestawienie na przeciwko siebie dwóch raperów, którzy na zmianę grać będą swoje największe hity. O formule tej wspominaliśmy już, gdy starli się ze sobą DMX i Snoop Dogg. Najnowszy odcinek ukazał się z okazji święta 4:20. Nie dziwi zatem kompletnie, a raczej cieszy maksymalnie fakt, że w odcinku tym pojawił się duet Method Man & Redman. Wszakże w tym temacie autorzy Blackoutu mają spore doświadczenie a zielonych numerów cały wachlarz.

Method Man Verzuz Redman
Method Man Verzuz Redman

Time 4 Sum Aksion

Panowie od początku zaczęli z grubej rury. Na start, tuż po warm-upie, który zapewnił legendarny DJ Scratch, poszedł wspólnie zagrany numer Dis Iz 4 All My Smokers. Po tym już walka rozpoczęła się na dobre. Zaczął Funk Doctor Spoth numerem How To Roll A Blunt, na co Iron Lung odpowiedział What The Blood Clot. Ci wszyscy słuchacze, którzy duet Method Man & Redman mieli okazję zobaczyć na żywo, już pewnie domyślają się, że spotkanie tej dwójki w formule Verzuz szybko przerodziło się w regularny koncert. Składający się z największych bangerów jakie w repertuarze ma zarówno reprezentant Wu-Tang Clanu, jak i przedstawiciel Def Squadu. No i oczywiście z hitów, jakie Meth i Red nagrali wspólnie.

Co zatem autorzy tak kultowych albumów, jak Tical czy Dare Iz A Darkside, zagrali? Praktycznie wszystko! Tonight’s Da Night, Release Yo’Delf, Time 4 Sum Aksion, Bring The Pain, Can’t Wait, M.E.T.H.O.D. Man, I”ll Be Dat, Breakups 2 Make Ups, Whateva Man… I tak przez blisko trzy godziny! Do tego jeszcze wszystkie równie kapitalne kawałki, które Mr. Mef i Funk Doc nagrali wspólnie! Wspomnę jedynie How High, i A-Yo oraz napomknę, że całość zakończył kultowy Da Rockwilder.

Method Man Vs. Redman – Da Rockwilder

RZA, Inspektah Deck, Keith Murray, DJ Kool i EPMD też tam byli

To nadal jednak nie koniec niespodzianek, jaki na wieczór 20 kwietnia przygotowali dla słuchaczy Method Man & Redman. Wspomniany DJ Scratch towarzyszył duetowi już przez całą walkę. W jej trakcie natomiast na scenie pojawili się RZA i Inspektah Deck, by wspólnie wykonać Wu-Tang Ain’t Nuthin to Fuck With. Chwilę później, podczas bangera Let’s Get Dirty, na scenę wleciał sam DJ Kool. Największy weteran spośród wszystkich obecnych tego wieczoru zagrał również swój ultra hit Let Me Clear My Throat. W międzyczasie za mikrofon chwycili również obecni tego wieczora Keith Murray, Streetlife oraz K-Solo. Z kolei na samym końcu do gospodarzy wieczoru dołączyli Erick Sermon i Parish Smith, czyli kultowy duet EPMD. Z głośników natomiast poleciał Head Banger.

Method Man & Redman – 4/20 Verzuz – całość

Tribute dla DMX-a i Black Roba

Przy całej tej dobrej zabawie, Meth & Red nie zapomnieli naturalnie w rapowy sposób upamiętnić tych raperów, którzy w ostatnim czasie niestety odeszli. Specjalnie przygotowanym tributem, duet uczcił zmarłych w ostatnim miesiącu DMX-a oraz Black Roba. Z DJ-em Scratchem za plecami, Method Man & Redman zagrali również inne hity, do których sami dograli się gościnnie. Usłyszeliśmy zatem, między innymi, The What, 4,3,2,1, Nutshell Pt 2 oraz Lemons.

Zapowiedź Blackout 3 i Muddy Waters 2 padła również

Jak genialni w swojej twórczości nie byliby Method Man & Redman, duet ten ma to do siebie, że lubi sobie zapowiedzieć, również podczas koncertów właśnie, nowe, a mocno wyczekiwane przez fanów wydawnictwa. I w ten sposób, słuchacze na całym świecie już dobrych kilka lat czekają na album Blackout 3, jak i na solowe Muddy Waters 2 rapera z Newark. Nie inaczej było podczas występu tej dwójki w formule Verzuz. Swojego solowego albumu nie zapowiedział niestety reprezentant Wu-Tang Clanu. Zamiast tego, pomiędzy kolejnymi granymi bangerami, zaprezentowano nam odmianę marihuany pod kuratelą Johnny’ego Blaze’a, nazwą nawiązująca do kultowego debiutu Tical. Jeśli natomiast chodzi o wypatrywaną płytę Redmana. W tym temacie sprawy zaczynają nabierać tempa. Muddy Waters 2 otrzymać mamy podobno, już tego lata! Co więcej, w ostatnim czasie Reggie Noble zaprezentował nowy 80 Barz, za pośrednictwem którego ogłoszono kontrakt z nowym labelem, a także zasygnalizowano premierę nowego albumu.

Redman – 80 Barz

Meth & Red wzięli udział w specjalnym odcinku programu „Verzuz”. Doczekaliśmy się także nowego singla od Reggiego Noble’a.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.