GZA powraca do Polski. Legenda rapu niebawem zagra koncert w Krakowie


25 lutego 2020

Podziel się newsem:

Koncert GZA to prawdziwa gratka dla fanów rapu, a przede wszystkim świetna lekcja historii. Członek Wu Tang Clanu niebawem zawita do Krakowa.

Reklama

Words from the Genius

Wu-Tang Clan to bez wątpienia skład, który śmiało można nazwać legendarnym dla światowego hip-hopu. Grupa wydała łącznie 7 krążków, z czego ostatni, Once Upon a Time in Shaolin w 2015 roku. Wiąże się z tym jednak ciekawa historia, bowiem album został wytłoczony dokładnie w jednym egzemplarzu.

Wu-Tang Clan – C.R.E.A.M.

Krążek został zakupiony został przez kontrowersyjnego przedsiębiorcę Martina Shkreli’ego za bagatela 2 miliony dolarów. Ponadto, podczas zakupu, Shkreli podpisał umowę prawną, która zabrania mu komercyjnego wykorzystania albumu aż do 2103 roku.

Wróćmy jednak do GZA, który już 16 marca ponownie zawita do Polski. The Genius jest najstarszym członkiem Wu-Tangu, przez co inni członkowie składu nazywają go duchowym przywódcą. Oprócz płyt wydanych wraz z zespołem, w swojej dyskografii GZA ma aż 6 solowych krążków, z czego ostatni, Pro Tools ukazał się w 2008 roku.

Jednak to Liquid Swords wydany w 1997 roku, uważany jest za jeden z najważniejszych albumów hip-hopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan. Ponadto Liquid Swords znalazł się w książce Roberta Dmiery’ego, 1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią.

GZA – Liquid Swords

GZA w Krakowie w ramach Liquid Swords Live European Tour – kup bilety

Najlepszą okazję do przesłuchania utworów z Liquid Swords, będziecie mieli już niedługo, ponieważ The Genius, tak jak wspomniałem wyżej, 16 marca zawita do Krakowa, a dokładniej do klubu Kwadrat. Bilety na ten wyjątkowy koncert możecie kupić na stronie Biletomat.pl w cenie 59 złotych.

Koncert GZA to prawdziwa gratka dla fanów rapu, a przede wszystkim świetna lekcja historii. Członek Wu Tang Clanu niebawem zawita do Krakowa. Words from the Genius Wu-Tang Clan to bez wątpienia skład, który śmiało można nazwać legendarnym dla światowego hip-hopu. Grupa wydała łącznie 7 krążków, z czego ostatni, Once Upon a Time in Shaolin w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

WU-TANG CLAN: GZA, Kraków, 16.03.2020

Biletomat.pl
od 59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.