GZA odpada z OFF Festivalu. „Nieodpowiedzialny przedstawiciel”


02 sierpnia 2016

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Na trzy dni przed startem OFF Festival poinformował osoby wybierające się do Katowic, że występ GZA się nie odbędzie.

GZA, legendarna amerykańskiego rapu i jeden z założycieli Wu-Tang Clan, był jedną z największych gwiazd tegorocznego OFF Festivalu. O tym, że jego koncert się nie odbędzie, organizatorzy poinformowali w ostatniej chwili.

„Ostatnie tygodnie poświeciliśmy na ratowanie koncertu bezskutecznymi rozmowami telefonicznymi. Okazało się że nie mamy na to żadnego wpływu. Przedstawiciel GZA okazał się nieodpowiedzialnym człowiekiem. Pierwszy raz w 11-letniej historii festiwalu zdarzyło mi się, że człowiek reprezentujący artystę kompletnie odpuścił sprawę. Nie odwołał koncertu, nie próbował renegocjować warunków. W kilku ostatnich rozmowach wspominał o kłopotach swoich i artysty, ale obiecywał, że szuka rozwiązań, by w końcu przerwać kontakt. Takich sytuacji nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć” – wyjaśnia Artur Rojek.

GZA zastąpi w line-upie Wiley – jeden z pionierów grime’u. To zawsze jakieś pocieszenie, ale przypomnijmy, że w ubiegłym roku GZA także odwołał występ w Polsce bez podania powodu – na festiwalu Up To Date w Białymstoku i wtedy także organizatorzy mówili o „niezwykle opieszałym managemencie”.

Przewodnik po OFF Festivalu 2016. Polecamy najciekawsze koncerty

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: